Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dëgjoni muzikë kur jeni duke pirë. prej Tue 03 Jan 2012, 16:51

Vizitor

avatar
Vizitor
Sipas një studimi britanik, ata që pinë verë duhet të zgjedhin edhe muzikën që i shkon pijes. Për shembull, vera Merlot shkon me muzikën e lehtë.Shpesh dëgjojmë këshilla mbi ushqimet që shkojnë me një gotë verë, por duket se edhe çfarë dëgjoni kur jeni duke pirë ndikon shumë në shijim.Sipas një studimi britanik, ata që pinë verë duhet të zgjedhin edhe muzikën që i shkon pijes. Për shembull, vera Merlot shkon me muzikën e lehtë.

Profesori Adrian North, i universitetit të Edinburgut, testoi shijen e 250 studentëve gjatë dëgjimit të disa rrymave muzikore.

Pasi u pyetën se sa i shijoi vera, rezultatet treguan se tingujt kishin ndikuar në shijimin e pijes tek vullnetarët e eksperimentit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons