Forumi Kuq E Zi
Mourinjo: Dua të kthehem në Angli Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mourinjo: Dua të kthehem në Angli Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Mourinjo: Dua të kthehem në Angli Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mourinjo: Dua të kthehem në Angli Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mourinjo: Dua të kthehem në Angli 610x
Hoze Mourinjo ka ritheksuar dëshirën për t’u kthyer në Premier Ligë pas disa vitesh, kur të ketë marrë fund puna e tij te Reali i Madridit. Ish-trajneri i Çelsit gjithnjë e ka pohuar dashurinë e tij për futbollin anglez dhe ka vite që flitet si pasardhësi i Sër Aleks Fergusonit te Mançester Junajtid, kur skocezi të vendosë të dalë në pension.

Portugezi iu bashkua skuadrës së Realit me një kontratë katërvjeçare në verë të vitit 2010 dhe këtë sezon është në krye të renditjes së Primera Division me gjigantët madrilenë, me tri pikë më shumë se Barcelona. Por ai e ka përshkruar kthimin e tij të mundshëm në Premier Ligë si hapin e radhës. Mourinjo ka folur për mediat angleze dje dhe ka thënë: “Unë jam shumë shumë i lumtur te Reali i Madridit.

Është një përvojë e jashtëzakonshme për mua. Besoj se është ndoshta klubi më i madh në historinë e futbollit. Unë nuk dua të humb shansin të punoj këtu, por pasioni im është Anglia dhe hapi im i radhës është të kthehem atje, mundësisht të shkoj dhe të qëndroj shumë gjatë. Më bëni gati një klub pas disa vitesh, një klub të mirë.” Trajneri 48-vjeçar është i njohur si një studiues i lojës, por këmbëngul se “gjenialiteti individual” do të triumfojë në fund, pavarësisht përgatitjes dhe organizimit.

“Mendoj se gjenialiteti më në fund do të bëjë diferencën. Gjenialiteti në futboll ka të bëjë me disa futbollistë, të cilët mund të thyejnë çdo organizim dhe punë që ti bën me skuadrën tënde. Gjenialiteti ekziston edhe te trajnerët. Për mua në futboll gjëja më e rëndësishme është menaxhimi i njerëzve. Futbolli për mua është shkencë njerëzore, ka të bëjë me njeriun.” Mourinjo gjithashtu ka rënë dakord për prospektin e dështimit njerëzor si një nga pikat tërheqëse të futbollit, duke thënë:

“Inteligjenca emocionale është vendimtare në këtë nivel në çdo sport. Është diçka tjetër të shënosh një penallti kur je duke fituar 5-0 në miqësore dhe ndryshe të kesh një penallti në minutën e fundit të finales së Ligës së Kampionëve ose Kupës së Botës. Unë përpiqem t’i përgatis lojtarët e mi sa më mirë që mundem, por në fund të fundit janë ata që vendosin për gjithçka në momentin e duhur.

Ata bëjnë diferencën. Unë i analizoj ata në kontekstin e grupit, por e di se ata janë të gjithë unikë. Kjo është një përvojë magjepsëse – shumë prej nesh nuk duan të heqin dorë, kurrë. Ne duam të shkojmë deri në fund të sezonit si kryesues sepse kjo bëhet pjesë e jetës sonë.”

https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons