Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Disa këngëtarë të njohur, gjatë javës që kaloi nuk kanë mundur të udhëtojnë drejt Londrës për të mbajtur koncerte atje, pasi Ambasada Britanike në Prishtinë ua ka ndalur udhëtimin për një vit rresht, për shkak të keqpërdorimit të vizave. Bëhet fjalë për këngëtarët Sabri Fejzullahu, Teuta Selimi, Shkëlzen Jetishi dhe Shpat Kasapi, të cilëve Ambasada Britanike ua kishte rrefuzuar vizat me arsyetimin se ata kanë keqpërdorur vizat, pasi në shtetin britanik kanë qëndruar me viza turistike, ndërsa kanë kryer aktivitete përfitimi të cilat quhen ilegale me këto lloj vizash.
Nuk është hera e parë që këngëtarët tanë përballen me probleme gjatë marrjes së vizave, pasi nuk mund të udhëtojnë pa viza nëpër vende të ndryshme e posaçërisht në vende që kanë regjim të fortë, ku kërkohen dokumente shtesë e, në rast se në kufi dhe në aeroport tregojnë së kanë udhëtuar për koncerte, atëherë ata mund edhe të kthehen mbrapsht, pasi nuk kanë viza pune.
Një rast i ngjashëm i ka ndodhur edhe Noizy-t, së bashku me disa anëtarë të grupit gjatë udhëtimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për koncerte. Veçanërisht kjo ndodh me këngëtarët nga Kosova, të cilët e kanë shumë problem udhëtimin në shtetet “Shengen”, pasi ka vende që ende nuk e kanë pranuar Kosovën si shtet.

Sabri Fejzullahu dhe Shkëlzen Jetishi shpesh kanë hasur të njëjtin problem gjatë karrierës së tyre, ndërsa Teuta Selimi edhe pse poqëndron në shtetin zviceran, si duket për qëndrim në këtë vend nuk e ka pasur problem deri në momentin që Zvicra ka lejuar udhëtimin dhe qëndrimin edhe me vizë “Shengen”.
Shpat Kasapi, i cili disponon pasaportën e Republikës së Maqedonisë, udhëtimin në vendet “Shengen” nuk e ka pasur problem për faktin se Bashkimi Europian ia ka larguar regjimin e vizave shtetit fqinj, por britanikët kanë konstatuar keqpërdorimin e vizave turistike për qëllime përfitimi.

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehh ka ligje britania nuk beni qef apo talleni sic beni knej nga shqipria


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons