Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zbulohen grimca radioaktive në Evropë prej Fri 11 Nov 2011, 22:40

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Grimca me nivel të ulët radioaktiviteti janë gjetur në Republikën Çeke dhe në vende të tjera në Evropë – bën të ditur Agjencia Nukleare e OKB-së.

Grimcat e jodit-131 nuk sjellin rrezik për shëndetin publik ka sqaruar Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike.

Agjencia bën me dije se jodi-131 është përhapur në atmosferën mbi Çekinë në ditët fundit. E njëjta sasi është hasur edhe në hapësira të tjera në Evropë. Jodi-31 ka një jetëgjatësi deri në 8 ditë.

Një grup pune po punon për të zbuluar se nga vijnë këto grimca por besohet se ato nuk kanë si burim impiantin e prekur të Fukushimës në Japoni.

“IAEA beson se niveli i grimcave të jodit0131 nuk janë në nivelin që të përbëjë rrezik për shëndetin publik dhe nuk janë shkaktuar nga aksidenti në impiantin nuklear të Fukushumës”, thuhet në komunikatën e lëshuar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons