Forumi Kuq E Zi
Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç 314483_300957243249037_141388129205950_1375492_593086938_n
Shifrat e mësposhtme vërtet i përkasin Britanisë së Madhe por janë të ngjashme dhe të vlefshme edhe për Shqipërinë, ku vitet e fundit është rritur mosha mesatare e lindjes së fëmijëve.

Mosha mesatare e femrave në Angli, për të pasur një fëmijë është aktualisht një vit më i vjetër, krahasuar me moshën e një viti më parë, 29.5 vjeç, ndërsa në vitin 2000 mosha mesatare ka qenë 28.5 vjeç.
Shifrat e mësipërme janë publikuar nga Zyra e Statistikave Kombëtare.
Sipas shifrave zyrtare të publikuara, mosha 29 vjeç ka rezultuar të jetë mosha mesatare e një gruaje, për të pasur fëmijë.
Në vitin 2010, gati gjysma e të gjitha nënave të foshnjave të lindura, ishin në moshën 30 vjeç e lart.
Gratë mund të shtyhen nga disa arsye, për lindje të vonshme në moshë, si arsimi i mëtejshëm, takimi vonë me partnerin e duhur, ndjekja e një karriere, etj.
Shifrat tregojnë se, baballarët priren të jenë më të vjetër se nënat. Ndërsa 48 për njëqind e foshnjave, linden nga nëna, të moshës 30 vjeçare, rreth 64 për qind e foshnjave kanë një baba të moshës 64 vjeç e sipër.
Kanë rezultuar të jenë 723.165 lindje në Angli përgjatë vitit 2010, krahasuar me 706.248 lindje në vitin 2009, një përqindje 2.4 herë më e lartë dhe pothuajse shifra më e lartë në këto 40 vitet e fundit.
Ja disa shifra rreth fëmijëve të lindur në Angli, në vitin 2010:
Mosha e nënës Lindjet e fëmijëve
Nën 16 1.063
16-19 39.528
20-24 137.312
25-29 199.233
30-34 202.457
35-39 115.841
40-44 25.973
45-49 1.671
Mbi 50 141
Shifrat e mësipërme vërtet i përkasin Britanisë së Madhe por janë të ngjashme dhe të vlefshme edhe për Shqipërinë, ku vitet e fundit është rritur mosha mesatare e lindjes së fëmijëve.
Nëse dy dekada më parë, mosha normale e të bërit fëmijë ishte midis 18 deri 22 vjeç, tashmë kjo moshë ka avancuar deri në 10 vjet duke bërë që mesatarja të jetë midis 26-30 vjeç.
Ekspertë të Institutit të Shëndetit Publik i gjejnë shkaqet e këtij ndryshimi, tek integrimi më i madh i femrave në jetën sociale dhe karrierën, si dhe tek hezitimi i meshkujve për t'u bërë të rinj prindër dhe për pasojë zgjatjen e lidhjes në çift për disa vite deri në sjelljen e një fëmije në jetë.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
ehh sa e veshtir o me u rrit ky bebi se me u bo o shum e leht Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç 1416650876 Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç 1416650876 Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç 1416650876

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
besa edhe me u ba nuk eshte lehte,pa te dalur syte si llulla Mosha mesatare e një gruaje për të pasur fëmijë rezulton të jetë 29 vjeç 1416650876

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons