Forumi Kuq E Zi
JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... Empty JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... 24/9/2011, 12:43

INERCIALpeace

INERCIALpeace
Moderator
Moderator
JETEN E BUKUR DO TA JETOJ.... JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... 1141667947
.Isha njeri krej normal dhe une... Shkoja ne shkoll si cdo djal... Derisa nje dite me dicka te keqe u ngaterrova.... Dhe jeten time shkaterrova... Doja vetem ta provoja... Por me von pa te ,dot nk jetoja.... Ne fillim fillova duhanin...... Me pas lija shkollen per diskon e pubin.. Shoqeria e keqe me mashtroj..... Me drogen me ngaterroj.... Qe nga ajo dite paqa me mungonte... Shpirti vec drog me kerkonte.... Ne jet kisha ca parime.... Por tani e zgenjeva nenen time.... Jam penduar por me kot... Drogen nk e le dot... Gjithcka kisha aritur e shkaterrova... Diten qe drogen fillova..... Tani askush nk me respekton... Syri vec me loton.... Do doja te kthehesha dhe nje her.... Atje ku fillova t shkaterroj jeten perher..... Sdo beja te njejtin gabim.... Drogen sdo ta filloja si sherim..... Tani cdo gje ka ndryshuar.... Cdo dit e me shum kam nevoj per drogen e mallkuar..... Lek nk kam qe ta blej... Qe ti siguroj nenen genjej..... Nje dite nena dyshon... Bir ty dicka te ngacmon.... Nenes tende pse nk i tregon.... Cka do te jet nena te don.... Nisa nenes nji sekret ti rrefeja.... Nk mundesha me ta genjeja... Nene me fal se te zgenjeva pa kufi... Un te droga kam gjet qetesi.... Nena me lot ne sy.... Me perqafoj,me tha BIR JAM ME TY..... E ndjeva sa kisha gabuar.... Dhe ata qe me donin kisha lenduar.... Tani asgje nk esh si me pare..... Dikur nena per mua ishte krenar... Nk me trajtojn si cdo njeri... Askush nk me pranon ne shoqeri.... Kam vec nenen qe nk me braktis..... Megjithse po e zgenjej per hir te perendis..... Te gjith me shohin cuditshem dhe me perbuzje..... Sikur te kem semundje e nk jam njeri...... Do ju them vec dy fjal..... Vertet jam i droguar.....por si ju kam te drejt per te jetuar..... Po ju bej dhe nje betim..... Askush mos e patet fatin tim..... Dicka nenes po i premtoj..... DROGEN ME NK DO TA PROVOJ..... Asnjeri me nk do lendoj.... JETEN E BUKUR DO TA JETOJ.... JETEN E BUKUR DO TA JETOJ... 1141667947

http:// http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum.net

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
shum shum e bukur kjo siper edhe pse e trishte 3333 3333
TE DUA JETE

te dua jete,e vertete
te dua jete e shkrete
te dua o perendi
te dua per jeten qe me dhe ti

te dua jete ,te cmoj
te dua jete mos mu largo
te dua jete,rri prane meje
te dua jete,mos mu be vdekje

te dua jete,per dashurine
te dua jete per miresine
te dua jete per lumturine
te dua jete,drite qe me dhe

te dua jete,per te mirat qe ke
te dua jete,per te keqen
te dua per te hidhuren
te urrej per vdekjen

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
JETA



Jeta është mundësi, duhet ta pranosh.

Jeta është bukuri, duhet t’i kënaqesh.

Jeta është lumturi, duhet ta shijosh.

Jeta është ëndërr, duhet të ndërmjetësosh,

Jeta është thirrje, duhet t’i dalësh përballë.

Jeta është detyrë, duhet ta kryesh.

Jeta është lojë, duhet ta luash.

Jeta është pasuri, duhet ta ruash.

Jeta është dashuri, duhet ta përjetosh.
Jeta është fshehtësi, duhet ta zbulosh.

Jeta është premtim, duhet ta plotësosh.

Jeta është pikëllim, duhet ta kapërcesh.

Jeta është këngë, duhet ta këndosh.

Jeta është tragjedi, duhet ta kuptosh.

Jeta është enigmë, duhet ta zbërthesh.

Jeta është kënaqësi, duhet ta meritosh.

Jeta është e çmueshme, duhet ta nderosh.

Jeta është jetë, mbroje gjithmonë.

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
JETA ESHT MUNDESI--PERFITO NGA AJO...........JETA ESHT E BUKUR..ADHUROJE.........JETA ESHT ENDERR..JETOJE........JETA ESHT SFID..PERBALLU ME TE.......JETA ESHT LOJ..LUAJE.........JETA ESHT DETYR..PLOTESOJE.......JETA ESHT E SHTREJT..VLERSOJE......JETA ESHT PASURI..RAUAJE.........JETA ESHE DASHURI..SHIJOJE...........JETA ESHT MISTER..ZBULOJE........JETA ESHT DHIMBJE..SFIDOJE.........JETA ESHT KENG..KENDOJE.........JETA ESHT TRAGJEDI..SHMANGU..........JETA ESHT FAT..PERFITO.........JETA ESHT AVENTUR..KUJDES..........JETA ESHT SHUM E CMUAR..DUAJE.........JETA ESHT LUFT..MESOHU ME TE.........JETA ESHT JET..LUFTO PER TE!!

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
JETA
Jeta eshte nje dallge,
qe hidhet ne breg,
jeta eshte nje loder,
qe gjithkush e prek,
jeta eshte gezim,nje shpres e larget,
jeta eshte dashuri,
nje bote e zbrazet...

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
------Jeta!-------

Jeta-nje ferfellaze qe nuk i dihet fundi
Jeta-nje diell qe te pervelon
Jeta-nje humnere e pafund
Jeta-te paktet i gezon!

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Mijra here pe jeten kam hulumtuar,
mija detaje te saj kam analizuar,
sa qe nje dite rash ne deshperime,
u zhyta thell ne boten time.


Analizova fjalen c'do me thene jete,
pyetja profesore e pyetja milet,
askush nje pergjigje nuk me dhan,
nga pergjigja iknin te tan.


Dhe me ne fund arrita ne nje konkluzion,
JETA ESHTE RRUGA QE TEK VDEKJA CON.


E ju,u lutem mos me gjykoni,
e till eshte jeta ime,u lutem me kuptoni,
mos i thuani "e lige" nje vajzeje qe vuan,
ju nuk e dini se vdekja me fatin e saj po luan.
Se ne jeten time ka shume hidherime,
vdekja me mori buzeqeshjen time,
ajo me mori nene e baba,
askend ne kte bote ajo nuk me la.


Une me me vdekjen tani jame mesuar,
andaj flas ashtu disi e hutuar,
prandaj them se shpejt do vi per t'me vizituar,
se adresen e familjes sime ,
te vetmen e ka ne adresar te rregjistruar.

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons