Forumi Kuq E Zi
Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Studiuesit shkencëtarë dhe mjekët e psikologët kanë arritur në përfundimin se burrat e martuar kërkojnë trajtim për zemrën më të shpejtë, falë bezdisë së grave të tyre.

Studiuesit kanë zbuluar se burrat e martuar ose që ndodheshin në një marrëdhënie, kërkonin një kujdes mjekësor më të shpejtë krahasuar me burrat beqarë apo të ve.

Përfitimet e shëndetit nga martesa kanë qenë gjithmonë të njohura, sidomos për meshkujt.

Trajtimet e shpejta dhe efektive për sulmet në zemër kanë bërë që vonesat e departamentit të emergjencave të jenë ulur ndjeshëm.

Studiuesit zbuluan 4.403 pacientë në Ontario, Kanada që kanë pasur sulme në zemër. Mosha mesatare ishte 67.3 vjeç dhe vetëm 33.7% ishin femra.

Pothuajse gjysma e pacientëve ( 46 % ) kanë shkuar në spital brenda 2 orëve, ndërsa 73.6 kanë shkuar brenda 6 orëve.

Tek njerëzit e martuar, 75.3 % kane shkuar në spital pas 6 orëve të shfaqjes së dhimbjeve të para të gjoksit, krahasuar me 67.9 % tek burrat beqarë, 68 % të divorcuar dhe 70.8 % të pacientëve të ve gjatë së njëjtës periudhë.

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku më i shpeshtë i vdekjeve në Kanada dhe në botën perëndimore.

Nga ana tjetër gratë e martuara ose në një marrëdhënie nuk shohin të njëjtën dobi nga martesa në kërkimin e trajtimit të shpejtë të zemrës.

Studiuesit shpjegojnë se kjo mund të jetë sepse gratë kanë më shumë gjasa për të marrë rolin e kujdestarit dhe i kërkojnë bashkëshortëve të tyre një kujdes më të shpejtë.

Albanews me informacion nga NOA

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
aahhaahhaa dashka me pas kujdes me burrin aaahaahaaah e di qa ma mir mos tmartohem hiqqqqq pffff martesa tbo me fol me vete lol

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons