Forumi Kuq E Zi
Turqia rrëzon aeroplanin sirian Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Turqia rrëzon aeroplanin sirian Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Turqia rrëzon aeroplanin sirian Empty Turqia rrëzon aeroplanin sirian prej Sun 23 Mar 2014, 19:09

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Turqia rrëzon aeroplanin sirian

Turqia rrëzon aeroplanin sirian Turqia-rr-euml-zon-aeroplanin-sirian_hd

Forcat ushtarake turke njoftuan rrëzimin e një aeroplani luftarak sirian, që sipas kryeministrit turk, Reccep Tayip Erdogan, kishte shkelur hapësirën ajrore të Turqisë.
Raportohet se aeroplani është rrëzuar në afërsi të një zone kufitare me Sirinë, ku prej muajsh forcat rebele dhe ato të qeverisë së Bashar al-Assad po luftojnë prej muajsh për kontrollin e një pikë-kalimi doganor.

Kryeministri turk përgëzoi forcat ushtarake për aksionin. “Përgjigjja jonë do të jetë e vendosur dhe e ashpër për këdo që mundohet të shkelë sovranitetin tonë tokësor dhe ajror”, tha ai.

Nga pala siriane ende nuk ka një reagim zyrtar mbi incidentin në fjalë, por më herët Damasku reagoi për atë që e quan shkelje të vazhdueshëm të sovranitetit të tij nga ana e Turqisë në zonën e Latakias.

“Agresioni ushtarak i pajustifikuar në pikën kufitare të Kasabit shkel sovranitetin e Sirisë dhe vërteton edhe njëherë përfshirjen e Turqisë në punët e brendshme të Sirisë”, thuhej në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme siriane.

Të paktën 100 mijë persona kanë humbur jetën që nga nisja e konfliktit në Siri, tre vite më parë. Luftimet mes forcave rebele dhe atyre qeveritare kanë shkatërruar vendin dhe kanë shkaktuar një krizë humanitare, duke zhvendosur miliona banorë në vendet fqinje dhe vetë brenda Sirisë.

Disa herë Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje për ndihma për të zhvendosurit në kampet humanitare në Turqi, Jordani dhe Irak. /TCH/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons