Forumi Kuq E Zi
8 gjërat që dallojne femrën nga mashkulli! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
8 gjërat që dallojne femrën nga mashkulli! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

18 gjërat që dallojne femrën nga mashkulli! Empty 8 gjërat që dallojne femrën nga mashkulli! prej Sat 08 Mar 2014, 18:27

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
8 gjërat që dallojne femrën nga mashkulli! 633_4010

8 gjërat që dallojne femrën nga mashkulli!

Seksi, emocionet, shijet, truri, aftësitë. Ja 8 karakteristikat që diferencojnë seksin femëror nga ai mashkullor… të provuara shkencërisht.

1. Femrat kanë më pak fantazi seksuale

2. Femrat falin më shumë se meshkujt

3. Femrat i mbajnë mend më mirë fytyrat

4. Solidariteti femëror, mit i gënjeshtërt

5. Femrat e përballojnë më lehtë stresin

6. Femrave u pëlqen me shume ngjyra rozë

7. Femrat janë më të kujdesshme në timon

8. Femrat janë nuhatëse më të mira

Pesë shqisat nuk funksionojnë në të njëjtën mënyrë tek meshkuj dhe femra.

Nuhatja: aftësia për të dalluar aromat është më e zhvilluar në gratë, për shkak të formës së struktura nervore që lidh dy hemisferat e trurit.

Shikimi: memoria vizuale e kujtesës është më e theksuar tek grate. Ato kujtojnë më mirë një fizionomi, rendin e objekteve në një tavolinë, dhe kështu me radhë.

Dëgjimi: Janë meshkujt ata që përqendrohen më shumë, duke përjashtuar mendërisht çdo zhurmë tjetër që mund t’i shqetësojnë.

Shijimi: meshkujt kanë në gojë më pak receptorë se gratë për të “kripurat”. Edhe perceptimi për të “hidhurat” është më i mirë tek femrat.

Ndjeshmëria: Në rastin e objekteve të brishta gratë janë më të suksesshme. Jo vetëm për shkak se ato kanë gishtat e hollë, por edhe për shkak se mollëzat e gishtave të tyre janë gjithashtu më të ndjeshme se tek meshkujt.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons