Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Thomas Beatie, i bërë i famshëm i “mashkulli” i parë që ka mbetur shtatzanë dhe ka lindur një fëmijë, lajmëroi për ndarjen e tij nga gruaja e tij në këto nëntë vitet e fundit.
38-vjeçari bëri deklaratën e tij gjatë një shfaqje të kanalit amerikan “CBS”, ditën e enjte, ku zbuloi gjithashtu se tashmë ka kryer edhe operacionin përfundimtar për t’u shndërruar në mashkull në 100% të funksioneve.“Ashtu si të gjitha martesat, kemi patur ulje-ngritjet tona dhe tani po përjetojmë një moment të keq. Për momentin, jemi të ndarë”, deklaroi Beatie.Zoti Thomas në fakt lindi femër, me emrin Tracy Lagondino, por shprehet se gjatë të gjithë jetës e kishte ndierë veten mashkull.Si rrjedhojë, në moshën 20-vjeçare ai nisi të merrte injeksione testosteroni, të cilat i krijuan qimet në fytyrë dhe i trashën zërin, në të njëjtën kohë që manipuloi edhe organet e tij gjenitale.

Në vitin 2002, Tracy u shndërrua përfundimisht në Thomas, nëpërmjet një mazektomie, një operacioni që e shndërroi ligjërisht në mashkull, por vendosi që të ruante ndërkohë edhe organet femërore, në mënyrë që të kishte fëmijë në të ardhmen.

I martuar në vitin 2003, Beatie mbeti shtatzanë disa vite më vonë dhe lindi një fëmijë në 2007-n, duke u shndërruar në “mashkullin” e parë në botë që arrinte të bënte diçka të tillë.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons