Forumi Kuq E Zi
10 shenja të depresionit, që i anashkaloni gjatë ditëve tuaja Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
10 shenja të depresionit, që i anashkaloni gjatë ditëve tuaja Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
10 shenja të depresionit, që i anashkaloni gjatë ditëve tuaja

"Jam në depresion”. Kush e di sa herë, gjatë ditës, ju ndodh ta përdorni këtë shprehje. E në shumicën dërrmuese të rasteve, e themi në rrethana aspak të papërshtatshme. Sepse fjala “depresion”, në fakt ka shumë fytyra.

Dhe ka disa forma të shfaqjes së tij, të cilat ne as i vëmë re gjatë jetës sonë të përditshme. Të konstatuara nga një ekip shkencëtarësh të Universitetit të Teksasit “Center Medical”, në SHBA, ja cilat janë ato:

-Trishtim apo hidhërim pa asnjë shkak

-Nervozizëm apo frustrim, madje edhe për çështje në dukje të parëndësishme.

-Humbja e interesit në aktivitetet e zakonshme dhe të përditshme të jetës suaj.

-Ulje e dukshme e interesit në jetën tuaj intime.

-Pagjumësi ose gjumë i tepërt.

-Çmenduri, vështirësi përqendrimi, pavendosmëri.

-Plogështi, madje edhe apati në detyra të parëndësishme
që ju duken se janë të mundimshme.

-Oreks i madh dhe i pakontrolluar

-Keqardhje për ngjarjet e kaluara

-Shtim i pashpjeguar në peshë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons