Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Uji eshte nje domosdoshmeri themelore, ai luan nje rol te rendesishem ne rregullimin e funksionimit te duhur te trupit tone: Trupi yne ne fakt eshte i perbere nga me shume se 70% uje, qe eshte i domosdoshem per mbijetesen tone ne Toke. Prandaj ne kemi vendosur qe te perpilojme nje liste ne te cilen jane percaktuar disa genjeshtra rreth ujit:
1. Nuk eshte e vertete se gjate kohes se ngrenies duhet te pime shume uje. Nese pime teper, mund te zgjasim kohen e tretjes, sepse lengjet e stomakut do te jete me te holluara.
2. Pirja e nje sasi te mire te ujit (rreth 500 ml) gjate nje vakti ndihmon dhe permireson tretjen.
3. Uji nuk permban kalori dhe asnje yndyre. Ndryshimet ne peshe jane si pasoje e humbjes se lengjeve per shkak te urinimit dhe djersitjes.
4. Nuk eshte e vertete se pirja e tepert e ujit ju ndihmon te ruani linjat dhe te luftoni celulitin.
5. Per femijet eshte me mire te alternojne ujin mineral me ujin e pasur me kripera, me ujerat me te pasura ne kripera minerale, per shkak se nje diuresis tepruar mund te varferoje diete e kriperave te trupit ne rritje te dobishme.
6. Ne kundershtim me ate qe mendojne shumica e njerezve kalciumi i pranishem ne uje absorbohet shpejt nga nje mekanizem i ngjashem me ate te qumeshtit.
7. Nuk eshte e vertete qe kalciumi ne uje favorizon formimin e gureve ne veshka. Ne fakt te gjithe ata qe vuajne nga guret ne veshka duhet te pine uje me bollek.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
4. Nuk eshte e vertete se pirja e tepert e ujit ju ndihmon te ruani linjat dhe te luftoni celulitin.
ka dhe nga ato qe pijn uj e jan dobsuuu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons