Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ujevara qe derdh zjar ne vend te ujit. prej Sat 12 May 2012, 20:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ujevara qe derdh zjar ne vend te ujit.

Ky kendveshtrim unik i ujevares shkaktohet nga pasqyrimi i rrezeve diellore,kur ato godasin ujvaren nga nje kend te vecante.
Eshte mjaft e rralle sepse kjo mund te ndodhe vetem per nje periudhe 2 javorshe ne fund te shkurtit.
Per te kapur keto imazhe, fotografet duhet te jene te durueshem pasi duhet te perpiqen per disa vite per te vezhguar kete fenomen.
Arsyeja eshte se duhet te perputhen dy fenomenet natyror ne te njejtin moment dhe sigurisht FAT.

Se pari duhet te kete ujvare, pasi uji krijohet nga debora qe duhet te shkrije ne krye te malit.Bora zakonisht shkrin ne Janar me rezultat shume here mos jete e mjaftueshme dhe me kete arsye uji krijohet ne Shkurt.
Gjithashtu dielli duhet te gjendet ne nje pike te caktuar te qiellit ne menyre qe drita e rrezeve te bjere ne uje me kend te drejte.Kjo ndodh vetem ne muzgun e Shkurtit.
Se fundi duhet te mos kete re ose ndonje pengese tjeter ne diell.
Disa ishin me fat te mjaftueshem per te shijuar ne fotografite e tyre…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons