Forumi Kuq E Zi
Omega 3 për fertilitetin mashkullor Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Omega 3 për fertilitetin mashkullor Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Omega 3 për fertilitetin mashkullor Empty Omega 3 për fertilitetin mashkullor prej Sun 19 May 2013, 16:05

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Omega 3 për fertilitetin mashkullor


Rezultatet e një studimi
të ri të shkencëtarëve nga Illinoisi dëshmojnë se acidi DHA nga
peshqit, i cili i takon grupit omega – 3 të acideve yndyrore mund të
rrisë pjellorinë (fertilitetin) e meshkujve sepse ndihmon në prodhimin e
spermës më kualitative.
Testimet janë bërë në minj të cilët kanë
pasur mungesë të gjenit përgjegjës për sintezën DHA dhe kanë qenë
sterilë. Është interesante se minjve, të cilët janë ushqyer me ushqim të
pasuruar me acidet yndyrore omega – 3, iu është kthyer pjellshmëria.

Dihet
se acidet yndyrore omega – 3 kanë shumë efekte në shëndet prandaj
ekspertët rekomandojnë që gjithsesi t’u përmbaheni rekomandimeve që të
ushqeheni dy-tri herë në javë me ushqim që përmban këto acide.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons