Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Lidhshmëria mes gjatësisë së gishtave dhe gjatësisë së penisit shumë herë ka qenë temë e hulumtimeve, ndërsa pas disa studimeve, shkencëtarët koreanë kanë zbuluar se meshkujt të cilët e kanë gishtin e unazës më të gjatë se gishti tregues, kanë edhe penis më të gjatë. Gishti i unazës te shumica e meshkujve është pakëz më i gjatë se gishti tregues, ndërsa shkencëtarët kanë zbuluar se sa më i madh të jetë dallimi në këtë gjatësi, aq më të mëdha janë edhe proporcionet e penisit.

Ndërkaq, studimet e mëparshme kanë treguar se raporti mes gishtit të unazës dhe atij tregues është i lidhur edhe me ekspozimin ndaj hormoneve seksuale mashkullore dhe femërore (testosteron dhe estrogjen).

Prandaj për meshkujt me gisht më të gjatë të unazës është thënë se janë të ekspozuar më shumë ndaj testosteronit dhe kanë prirje më të madhe për agresion, seksualitet, inteligjencë dhe aftësi sportive.

Femrat, nga ana tjetër, kanë afërisht gjatësi të njëjtë të gishtit të unazës dhe atij tregues, prandaj janë më pak të ekspozuara ndaj këtyre hormoneve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons