Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ato ishin adoleshente kur u rrëmbyen nga 52 vjeçari Ariel Katsro në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe u gjeten vetem pas 10 viteve. Amanda Berry, 26 vjeç, Gina DeJesus, 23 vjeç, dhe Michelle Knight, 32 vjeç, u gjetën në një shtëpi pak kilometra larg vendit ku ishin zhdukur në Ohajo të Shteteve të Bashkuara. Ato u gjetën rastësisht nga një fqinj i tyre, i cili kishte dëgjuar të bërtiturat dhe ishte futur në shtëpi për ti ndihmuar. Vajzat jetonin të izoluara dhe të lidhura në një birucë të nëndheshme vetëm jo shume larg nga vendi ku ishin parë për herë të fundit .
Fqinji Charles Ramsey, që është vlerësuar si një hero, tha se dëgjoi thirrjet që vinin nga shtëpia. “Për fat e shembëm derën. Ishte e lehtë pasi ishte alumin. Ajo doli jashtë me vajzën,” tregoi Ramsey.
Pasi Amanda doli nga shtëpia, kaloi menjëherë rrugën dhe mori në telefon policinë, duke mbajtur në dorë vajzën. “Më ndihmoni. Jam Amanda Berry. Më kanë rrëmbyer prej dhjetë vitesh dhe jam këtu. Tani jam e lirë,” tha ajo në telefonatën e saj, që është bërë publike nga policia.
Ajo ka identifikuar grabitësin e saj si Ariel Castro i cili jetonte në atë shtëpi që prej vitit 1992 dhe ishte arrestuar për dhunë në familje në vitin 1993. Policia ka gjetur në birucë zinxhirë, me të cilët mbaheshin të lidhura vajzat.
Zhdukja e vajzave pati tërhequr vëmendjen e opinionit publik në mbarë qytetin për një dekadë rresht. Të afërmit e tyre e kanë mbajtur historinë e tyre vazhdimisht të gjallë duke folur me median vendase.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa gjynah prz shum gjynah per tgjorattttt


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons