Forumi Kuq E Zi
Jeta e nje 17 vjecari  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Jeta e nje 17 vjecari  Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Jeta e nje 17 vjecari  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Jeta e nje 17 vjecari  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Jeta e nje 17 vjecari  Empty Jeta e nje 17 vjecari 18/3/2013, 16:03

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
INXH.MARJO
Une qe po shkruaj jam R.M .kam lindur me 26.04.1996 . ne list e rrethit mat historia ime fillon qe ne vitin 2000-2001 sa mbaj mend une , kam qene 4-5 vjec une isha nje djale I semure me zemer ,doketoret shqipetar nuk me thane shprese .dhe aty une dhe familja ime e humbem shpres per te jetuar une , por nje mrekulli u be ne nentor ku ne gjetem nje shoqate italiane te cilat u merrshin me femijet e semure nga zemra .ato me derguan menjehre ne itali ne firence. Aty doktoret me thane 70 % jete per arsy se une dueht te isha bere qe ne moshen e vogel qe 1 javeshe po kushtet e mia nuk ishinNE ATE KOHE. Edhe dk.shqipetaret nuk me more per siper .me 18 dhjetor une bere operacionin dhe gjithcka doli me sukses .e shikojA Edhe vete qe isha me I clodhur dhe nuk me biente te fiket me .pasi erdha ne shqiperi une beja kontrolle tek shoqata qe me kishte derguar ne itali . por jo me shum se 7 vjeT dhe une u bera peseri operacion .arsyeja e operacionit ishte bllokimi I valvulave .dhe mu dash qe operacion ta kryesha menjehre .operacionin e dyte e kryeva perseri ne itali por ne Milano ne spitalet e niguarda . operacioni u be me 20.2.2009 .operacioni shkoi mire .u ktheva nga fundi I muajit mars .por pash qe mbas 6 muaj kasha marrje fryme lodhje duke luajtur .me vinte vetem gjutmi naten rrisha pa gjum keta ishin shqetesimet e mija qe po ndjeja , ne disa moment u friksoja se me dukej sikur dikush po me ngulte thiken nga mbrapa . kur me erdhi dita e vizites .dhe aty kishin ardhur dhe disa doctor Italian dhe tek ata me vizitonin une pash disa fytyra jo te kenaqura dhe I pyeta se cfare kam ,ato me thane qe dil pak jashte dhe babi dhe mamja ime te rrinte mbrenda ne nje moment u frikesova por une nuk doja te dilja ato mu luten dhe une dola .kur dal une jashte duke pire kafe me xhaxhain tim .dhe mbas 30 minuta une shkoj ne spital dhe pasj tek mamaja ime po qante ne ato moment u frikesova me te vertet e pyeta babain se cfare kishe mamaja ai me futi nje genejshter qe sikur mamaja ime ishte e semeru nga kembet e duhej te bente nje operacion sa me te shpejt .por uen I thahs babait se I ka mundesi qe ato marrin vesht edhe nga semundjet e tjera ato jane vetem doctor kardiolog vetem per zemer
Eeeee—e ku ta di une : me tha babi
Pastaj kaluan 3 muaj dhe une kasha viziten tjeter pasi mberrita ne SH…….aty ishte dhe spitali.dhe une mendoja rruges se cfare kam tani isha bere operacion ndonje operacioni I trete mua me shkaterronte plotesisht si nga ana fizike ashtu dhe nga ana mendore . pasi me tha doktoresha qe une duhej te krueja dhe nje operacion per arsy se valvula ishte bllokuar per arsye fizike te trupit tim .dhe une isha dakor me kete gje sepse doja qe teshpetoja nga ky ferr ! ne shtaor une dersoj passaportat ne ambasden italiane per ti marre vizen ne shkurt . ne shkolle kam qene nje nenes mestar por pasi mora vesht qe do te beja operacionin e 3 une lash mesimet nuk kasha nerva qe te degjoja mesuesit u ngaterrosha me mesuesit vetem pse ajo pertiste neper klase ,I kasha nervat shume te ndjeshem .pasi u bera gati dhe . Me 24.02.2012 u nisa per itali ne spitalet e niguarda ,dhe me 28.02.2012 une kryeva operacionin I cili zgjati shume nga ora 7:30 e mengjesit – 14:30 . prindrit e imi ishin ne ankth aty kisha kusherit e mije dhe mamin, babi nuk mund te vinte sepse nuk e lejonte shoqata . pasi dola nga operacioni isha shume I lodhur nga ana fizike dhe gjithahtu dhe mendore une doja vetem qe te dilsha nga spitali sepse nuk munda qe te rrija me me tuba ne goje e me gjilpera kudo neper trup.pasi operacioni doli shume me sukses une u nisa per ne shiqperi me 14.03.2012 .isha shume I gezuar edhe pse nuk isha sheruar plotesisht .spese per arsy te rralleve te medha nuk kishte vend qe une te qendroja me gjate po une isha sheruar 70 % edhe ato me nisen pa frike .une mbaj kontakt me doktereshen A.P dhe vizitohem nje here ne 3 muaj .deri tani cdo gje eshte ne rregull . I lutem zotit cdo dite qe te me ndihmoje .

2Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 20/4/2013, 17:01

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
inxh.marjo shkruajti:INXH.MARJO
Une qe po shkruaj jam R.M .kam lindur me 26.04.1996 . ne list e rrethit mat historia ime fillon qe ne vitin 2000-2001 sa mbaj mend une , kam qene 4-5 vjec une isha nje djale I semure me zemer ,doketoret shqipetar nuk me thane shprese .dhe aty une dhe familja ime e humbem shpres per te jetuar une , por nje mrekulli u be ne nentor ku ne gjetem nje shoqate italiane te cilat u merrshin me femijet e semure nga zemra .ato me derguan menjehre ne itali ne firence. Aty doktoret me thane 70 % jete per arsy se une dueht te isha bere qe ne moshen e vogel qe 1 javeshe po kushtet e mia nuk ishinNE ATE KOHE. Edhe dk.shqipetaret nuk me more per siper .me 18 dhjetor une bere operacionin dhe gjithcka doli me sukses .e shikojA Edhe vete qe isha me I clodhur dhe nuk me biente te fiket me .pasi erdha ne shqiperi une beja kontrolle tek shoqata qe me kishte derguar ne itali . por jo me shum se 7 vjeT dhe une u bera peseri operacion .arsyeja e operacionit ishte bllokimi I valvulave .dhe mu dash qe operacion ta kryesha menjehre .operacionin e dyte e kryeva perseri ne itali por ne Milano ne spitalet e niguarda . operacioni u be me 20.2.2009 .operacioni shkoi mire .u ktheva nga fundi I muajit mars .por pash qe mbas 6 muaj kasha marrje fryme lodhje duke luajtur .me vinte vetem gjutmi naten rrisha pa gjum keta ishin shqetesimet e mija qe po ndjeja , ne disa moment u friksoja se me dukej sikur dikush po me ngulte thiken nga mbrapa . kur me erdhi dita e vizites .dhe aty kishin ardhur dhe disa doctor Italian dhe tek ata me vizitonin une pash disa fytyra jo te kenaqura dhe I pyeta se cfare kam ,ato me thane qe dil pak jashte dhe babi dhe mamja ime te rrinte mbrenda ne nje moment u frikesova por une nuk doja te dilja ato mu luten dhe une dola .kur dal une jashte duke pire kafe me xhaxhain tim .dhe mbas 30 minuta une shkoj ne spital dhe pasj tek mamaja ime po qante ne ato moment u frikesova me te vertet e pyeta babain se cfare kishe mamaja ai me futi nje genejshter qe sikur mamaja ime ishte e semeru nga kembet e duhej te bente nje operacion sa me te shpejt .por uen I thahs babait se I ka mundesi qe ato marrin vesht edhe nga semundjet e tjera ato jane vetem doctor kardiolog vetem per zemer
Eeeee—e ku ta di une : me tha babi
Pastaj kaluan 3 muaj dhe une kasha viziten tjeter pasi mberrita ne SH…….aty ishte dhe spitali.dhe une mendoja rruges se cfare kam tani isha bere operacion ndonje operacioni I trete mua me shkaterronte plotesisht si nga ana fizike ashtu dhe nga ana mendore . pasi me tha doktoresha qe une duhej te krueja dhe nje operacion per arsy se valvula ishte bllokuar per arsye fizike te trupit tim .dhe une isha dakor me kete gje sepse doja qe teshpetoja nga ky ferr ! ne shtaor une dersoj passaportat ne ambasden italiane per ti marre vizen ne shkurt . ne shkolle kam qene nje nenes mestar por pasi mora vesht qe do te beja operacionin e 3 une lash mesimet nuk kasha nerva qe te degjoja mesuesit u ngaterrosha me mesuesit vetem pse ajo pertiste neper klase ,I kasha nervat shume te ndjeshem .pasi u bera gati dhe . Me 24.02.2012 u nisa per itali ne spitalet e niguarda ,dhe me 28.02.2012 une kryeva operacionin I cili zgjati shume nga ora 7:30 e mengjesit – 14:30 . prindrit e imi ishin ne ankth aty kisha kusherit e mije dhe mamin, babi nuk mund te vinte sepse nuk e lejonte shoqata . pasi dola nga operacioni isha shume I lodhur nga ana fizike dhe gjithahtu dhe mendore une doja vetem qe te dilsha nga spitali sepse nuk munda qe te rrija me me tuba ne goje e me gjilpera kudo neper trup.pasi operacioni doli shume me sukses une u nisa per ne shiqperi me 14.03.2012 .isha shume I gezuar edhe pse nuk isha sheruar plotesisht .spese per arsy te rralleve te medha nuk kishte vend qe une te qendroja me gjate po une isha sheruar 70 % edhe ato me nisen pa frike .une mbaj kontakt me doktereshen A.P dhe vizitohem nje here ne 3 muaj .deri tani cdo gje eshte ne rregull . I lutem zotit cdo dite qe te me ndihmoje
Jeta e nje 17 vjecari  2924271548 Jeta e nje 17 vjecari  2924271548 Jeta e nje 17 vjecari  2924271548 Jeta e nje 17 vjecari  2924271548

Shum E Trisht Kjo Histori Me Preku Tej Mase Miku IM I Dashur

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
Jeta e nje 17 vjecari  3464146621

4Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 12/5/2013, 16:10

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
inxh.marjo shkruajti: Jeta e nje 17 vjecari  3464146621
Esht Historia Jote Apo E Ndokujt Tjeter?

5Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 15/5/2013, 13:05

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
ESHTE E IMJA

6Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 17/5/2013, 16:30

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
inxh.marjo shkruajti:ESHTE E IMJA
Jeta e nje 17 vjecari  2924271548 Jeta e nje 17 vjecari  2924271548 Jeta e nje 17 vjecari  2924271548me vjen shum shum keq Jeta e nje 17 vjecari  2296243369

7Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 17/5/2013, 16:38

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Aksidenti qe me del qdo nat si makth ne enderr
ishte data 3 prill un isha 7-8 vjeqe koh me djell edhe dola me kusheriren si zakonisht prisja te shkoja ne shkoll po kot nuk thon qe sa her ben plane te kunderta te dalin Anna po ecte me shpejt se mu pasi nuk kisha e aq fuqii papritur po i thoja te lutem anna prit te vij edhe unnn sepse nuk mundem te eci me por ajo me terhoqi e me shtyu drejt nje makine e cila me plasi sa gjer e gjar ne asfalt e po mterhiqte zvarr nrruget e burrelit madje mbaj mend se kur u ktheva me sy nga qelli e po jepja shpirt nje djal 2-3 vite me i madh se un vuri gomen e tij tbiqikletes ne barkun tim ndersa koka ime u plas ne trotuar sikur te isht top futbolli madje ende dua te gjej shkakun mir lol qe mplasi makinna po si dreqin perfundova un nen gomat e bicikletes te atij cunit...mbaj mend qe kur u plasa ne asfalt u gjenda ne nje fush te bardh spash asgjo thjesht bardh e zi mbas 2 oresh hapa syt e kur e gjej vetten nkrahet e babit e qaja se kisha frik po i thoja babi te lutem me fal se bej me at gabim me fal o ba.....ndenja nje muj kot nburrel pasi gjilperat e hilaqet e ktyre spo mbenin derman ndaj u nisa ne trrr e aty ndenja nje muaj pasi ndenja nje jav mbas nje jave u gjenda ne sallen e operacjonit me oksigjen ne turi e me lot nsy kur operacjoni zgjati 5-6 or e se dija a do shpetoja po qaja se kisha frik se sdo shihja me babin me sy e j a ndodhi se shoh dot meeee mbaj mend qe mir qe shpetova po u operova serish pasi u rrezova ne banjo edhe u vrava keq akoma pa u mbyll plaga par ...

Inxh Marjo Kjo Esht E Imja Reale.....

8Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 18/5/2013, 21:17

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
ME VJEN SHUME KEQ . POR KJO ESHTE NJE ENDER QE TE DEL PERHERE APO ESHTE QE AKSIDET QE TE KA NDOTHUR DHE TE DEL PERHERE NE ENDERRA

9Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 19/5/2013, 17:37

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
inxh.marjo shkruajti:ME VJEN SHUME KEQ . POR KJO ESHTE NJE ENDER QE TE DEL PERHERE APO ESHTE QE AKSIDET QE TE KA NDOTHUR DHE TE DEL PERHERE NE ENDERRA
esht aksidenti qe mdel gjithnje ne enderr

10Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 30/5/2013, 20:14

inxh.marjo

inxh.marjo
VIP
VIP
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa tani e kuptova me vjen keq

11Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 2/8/2013, 09:36

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
cte besh jeta kshu e ka dikush qesh dikush qa

12Jeta e nje 17 vjecari  Empty Re: Jeta e nje 17 vjecari 2/8/2013, 16:49

ekaterina

ekaterina
Antare i ri
Antare i ri
e lexova historine e inxh.Marjo dhe me preku vertet shum sidomos sepse me kujton nje mikun tim i cili kishte nje problem te ngjashem por per fat te keq ai nuk ia doli dot.
gjithsesi me vjen shum mir qe ti je i sheruar tani sinqerisht.

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons