Forumi Kuq E Zi
Si ta tejkalojm nervozen Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si ta tejkalojm nervozen Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Si ta tejkalojm nervozen Empty Si ta tejkalojm nervozen prej Mon 25 Feb 2013, 10:26

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si ta tejkalojm nervozen Anxiet10
Të qenurit nervoz rrjedh natyrshem në shumë raste. Ne të gjithë kemi sensin e nervozes dhe ankth para disa ngjarjeve shumë të rëndësishme ne jetët tona. Kjo është a natyrshme, edhe pse e pakëndshme. Në këtë artikull shpresoj që do të ju ndihmojë në mësimin se si ta tejkaloni nervozen dhe të qetësoheni.
Gjëja e parë që ju duhet të bëni është që të shkoni në një vend ku është I qetë, ku mund të ndaleni dhe të mendoni. Analizoni arsyejen se pse ju jeni nervoz, mendo se çfarë mund të bëshë për atë situatë adekuate për të mos u bërë nervoze prap. Çfarë mund të bëni? Në shumicën e rasteve, pergjigjieja është asgjë. Nuk egzistonë të paktën asnjë arsyeje sado e vogel që mund ta ndryshoj situaten e të qenurit nervoz. Ky realizim mund të ju ndihmojë që ta qetësoni veten. Sidomos në situatat kur jeni i merakosur për ndokënd ose për ndonjë ngjarje të cilat nuk janë nën kontrollin tuaj.
Nëse jeni nervoz për një detyrë që duhet ta përmbusheni, mendoni se sa shumë jeni përgatitur për këtë detyrë. Mendoni të gjitha ato që keni bërë dhe sa keni mësuar për të qenë atu ku jeni. Mendoni për trajnim, studim dhe punë për ti përfshirë për të qenë atu ku jeni. Reflektoj këto gjëra. Kuptoje se ishte përpjekja juaj që do të ju ndihmojë në detyrën tuaj, dhe jo shqetësimet tuaja.
Rehatohu, relaksohu, ushqehu me një ushqim të lehtë, bëjë dush dhe mos mendo për atë ngjarje shumë, më mirë shpenzo kohen duke menduar se sa shumë keni punuar dhe shpreso në rezultate pozitive, kjo do ju ndihmojë që të relaksoheni edhe më shumë. Mbaj mend që mos u shqetësoni shumë për të nesërmen, pasi çdo ditë ka mjaftë probleme në vete.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Si ta tejkalojm nervozen Empty Re: Si ta tejkalojm nervozen prej Tue 05 Mar 2013, 13:58

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
un x vete nervozen e kaloj duke ngju muzik ose duke bo gjonat qe mpelqejn mu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons