Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 3 e 7]


1 Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine prej Fri 09 Sep 2011, 10:20

Vizitor

avatar
Vizitor
First topic message reminder :

Emer qe duhet me shume se vetvetja
emer qe e din e cka eshte e verteta,
qe te bene nje mije vjet te jetosh
e te bene c do gje ta gezosh!.... Dashuria!

61 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 17:49

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte me e mençura e marrezive, nje hidhesi qe mund te mbyse, nje embelsi qe mund te sheroje.

Dashuria e pėrhershme ėshtė xhevahirė , i cili ka nevojė pėr kuti tė artė.

Dashuria eshte kripa e jetes,jeta pa dashuri s'ka shije.

Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera
ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton
krijuesit.
(thenie nga P.Vasa)

Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton...

Dashuria as nuk shitet e as nuk blihet. Çmimi i dashurise eshte vet DASHURIA!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

62 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 17:50

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...

Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik.Dashuria eshte si kerpudhat halucinoze, te ben keq.

Dashuria eshte si era e nxehte...

Pa puthje s'ka dashuri..

Dashuria eshte shanci qe i jep dikujt per me ta thy zemren...por qe shpreson qe nuk do ta bej...

Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

63 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 17:50

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria esht e vetmja gje qe na jep shprese dhe na
ndihmon te vazhdojm sepse kemi nje arsye te forte te jetojm kete jete
qe per shum njerez esht nje vuajtje e madhe dhe kjo vuajtje nuk ndjehet
kur je i dashuruar.Cdo gje mund te ket nje ilac dhe dashuria esht ilaci i
cdo gjeje.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

64 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:20

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
rrofsh dashuri

65 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria!!!
Eshte si puna e trandafilit, qe lulen dhe aromen i ka te bukura, por deget i ka me gjemba!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

66 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte ndjenje qe mbarte ne vetvete nje ser vyrtytesh rinore,.
Buzqeshjen e buzeve te tua mund te ja dhurosh kujt do, por buzeqeshjen e shpirtit jo c'do njer e meriton.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

67 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuri e paster eshte ajo qe nuk pergjigjet.
Dashuria ben te kaloje kohen,koha ben te kaloje dashurine.
Dashuria eshte si fati,nuk i pelqen qe ta ndjekesh.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

68 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te
larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te
mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te
kopshteve te keshtjelles


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

69 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Une do te harroj vetem atehere kur i njejti piktor te pikturoje zhurmen e midhjeve ne fund te oqeanit Paqesor o zemra ime.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

70 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria është kuptimi i jetës , pajtona me ata qe than se me mir eshte te dashurosh edhe nese se arrin , sesa te mos dashurosh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

71 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria esht e bukur esht hyjnore,por eshte edhe nje dhimje shpirterore


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

72 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte si vet jeta,sa me shum qe ta jetosh,aq me shum te shtohet deshira per te jetuar


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

73 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:24

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
dashuria eshte helm

74 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashurija nuk eshte uje qe tretet mbi dhe ,por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

75 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ne Ate Minut Te çmendur
Gati Sa Nuk U çmenda
Kur Nje E çmendur Me Tha
Te Dua çmendurisht!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

76 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te dashuron ai qe te thot ne sy,e jo ai qe thot se vdes per ty
Te dashuron ai qe te thrret ne emer,e jo ai qe te thot "OJ ZEMER"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

77 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:26

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
dashuri he teori

78 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:26

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

79 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ne dashuri eshte e mundur te falesh gjithçka,por jo edhe te harrosh

Pa dashuri ska jete, dhe jete pa dashuri kurr smund te kete

Dashuria eshte syri i nje te verbrit ,dhe degjimi i nje te shurdheri


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

80 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria te ben te qash me shum lote e kurre nuk thote jane shum.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

81 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te duash dike nuk esht asgje

te te doje dikush esht dicka

te duam njeri tjetrin esht gjithcka


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

82 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:28

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
dashuria eshte

83 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:40

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte e shkurter, kur dashurohesh mbas te bukures


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

84 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te dua, jo pse ti je dikushi, po per arsye se une jam dikushi kur jam afer teje !
- Asnje person nuk i meriton lotet tu, kurse ai qe i meriton nuk ju ben te qani !
- Vetem pse dikush nuk ju don siq kishit dashur, nuk do te thot qe nuk ju don me tere qenien e vet !
- Shoku i vertet eshte ai person i cili te mban per dore dhe ta prek zemren !
- Menyra me e keqe qe dikush te te mungoje, eshe kur ulesh afer saj dhe e din qe kurr nuk do ta kesh !
- Asnjehere mos e ndal buzeqeshjen, as kur jeni i merzitur, dikush mund te dashurohet mu ne buzeqeshjen tuaj !
- Mund te jesh vetem nje person ne kete bote, por per nje person ti mund te jesh bota !
- Mos e kaloni kohen me dike qe nuk ju qmon aspak !
- Ndoshta ZOTI deshiron qe te njftohesh me shume njerez te gabuar
para se te njftohesh me te vertetin, dhe per kete do t'i falenderohesh
nese kjo ndodh !
- Mos qaj qe ka perfunduar, qesh qe ka ndodhur !
- Gjithmone ka njerez qe te lendojne. Vazhdo te besosh, vetem kini me teper kujdes !Behuni person i mire dhe behuni i sigurte se e dini kush jeni para se ta
takoni dike per here te par, dhe shpreso qe ai person e din kush jeni !
- Mos u shqetesoni shume... gjerat me te mira ndodhin kur nuk i prisni fare !


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

85 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Tragjedia e secilës dashuri është zemërgjerësia.

Të gjithë ne jemi rezultat i dashurisë dhe i dalldisë.

Zemra më e pasur është ajo që as nuk blihet as nuk shitet, por vetëm dhurohet.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

86 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:41

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kishte qene njeher nje grua e bukur, por jo edhe e ditur, duke shetitur e
sheh nje burre te ditur, por jo edhe te bukur, ai burri menjehere posa e
sheh dashurohet ne te dhe e pyet a deshiron te martohemi, ajo pranon
dhe pas nje kohe, ajo eshte gati te lind bebe, ky burri i afrohet dhe i
thote : Ah, sa mire do te kishte pas me qene sikur femija yne te kete
bukurine tende dhe diturine time, kurse ajo ia kthen : Po sikur te kete
bukurine tende e diturine time, qdo te thuash atehere, ky burri ngele pa
fjale !


Zgjedh o njeren o tjetren se jeta nuk ben te jetohet me dy pjese, o zgjedhe bukurine o diturine.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

87 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:42

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme
te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre


Të dashurosh do të thotë të duash një tjetër më shumë se veten.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

88 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:42

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte iluzion.

Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe durimin.

Dashuria ushqehet me shprese.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

89 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 18:42

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nese do ta dije sa shum te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj


Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur


Dashuria e vertet nuk njeh keqkuptime


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

90 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 27 Feb 2013, 17:50

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
te dua shume

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 3 e 7]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons