Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 5 e 7]


1 Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine prej Fri 09 Sep 2011, 10:20

Vizitor

avatar
Vizitor
First topic message reminder :

Emer qe duhet me shume se vetvetja
emer qe e din e cka eshte e verteta,
qe te bene nje mije vjet te jetosh
e te bene c do gje ta gezosh!.... Dashuria!

121 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Bie te fle,tek ti mendoj
Ne enderrat e gjumit ty te shikoj
Zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj
Per tere jeten ty do te Dashuroj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

122 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kur më dhe dashurine zbulova jetën, kur të dhashë veten time zbulova lumturinë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

123 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
kur rashe ne dashuri mu duk sikur ne qiell fluturova tash qe u ndava nga ti them o zot shyqyr se shpetova


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

124 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria esht Romani i Zemres


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

125 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte nje vlere e domosdoshme ,
liria eshte nje vlere e rendesishme .
keshtu qe dashuria e lire eshte nje vlere e padiskutueshme:P


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

126 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Atë që i do të tjerët, do ta duan doemos edhe të tjerët. Atij që u bën
mirë të tjrëve, edhe të tjerët do t'i bëjnë mirë pa tjetër. Atë që i
urren të tjerët, do ta uurrejnë doemos edhe të tjerët. Ai që i lëndon të
tjerët, do ta lëndojnë doemos edhe të tjerët. Mao Cu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

127 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria nuk mund të jetë e thellë, nëqoftëse nuk është e pastër
Nëse nuk të ka prekur dashuria, je duke ecur nëpërerrësirë
Çka të shkruaj kur s’kam as fjalë, nuk kam as zemër, se të gjitha ti kam falë!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

128 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:25

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje gabim nuk ka kuptim ta kujtosh gjithe jeten,duhet
kuptuar,vleresuar,folur...me pas cdogje harrohet.Kjo eshte te duash,dhe
ti e di!dhe une TE DUA,e ti e di dhe kete!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

129 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:26

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht.

"Gjuha e dashurise eshte te syte!"

"Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!"

"Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!"

"Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!"

"Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit, nje helm qe te sheron nje embelsire qe te helmon!"
"Dashuria, kolli dhe kruarja kurre nuk mund te fshihen!"

"Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!"
Dashuria e pare ecen si gaforrja!"

"Dashuria e rreme, eshte me e keqe se urrejtja!"

Kam lexuar diku se dashuria eshte kapitulli i pare ne librin e madh te mosmirenjohjes!"

"Ngrije uren e dashurise deri ne diell, vetem ajo, vetem ajo na lidh me njerezit!!"

"Te kerkojsh me arsye rrugen tek dashuria, eshte njesoj si ta kerkosh diellin me qiri!"
"Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!"

"Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!"

"Dashurine e paster si loti, mos ia fal cdo idioti!"

"Dashuria e ngre personin prej nje vetedije te ngushte dhe e ben moter me te gjitha vuajtjet e njerezimit!"

"Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, 'e askush se ka pare!"

"Dashuri do te thote kurre te mos thuash "ME FAL"!

"JETO QE TE DASHUROSH, DASHURO QE TE JETOSH!

"Dashuria e kote eshte denim nga denimet me te medhaja!"
"Dashuria eshte flaster qe vendoset ne plagen e jetes!"

"Dashuria eshte ngacmim i shoqeruar me idene e nje te jashtme"

"Xhelozia dhe dashuria shkojne dore per dore, dhe se bashku sjellin dhimbje!"

"Dashuria e sundon mbreterine e saj pa shpate!"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

130 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:26

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nese nje dite do te me thuash “nuk te dua me”, nuk do te te detyroj te
me duash, por do te jem i lumtur qe kam jetuar me ty gezime dhe dhimbje.
Nese do te shohesh nje pike loti ne fytyren time, nuk do te jete
dhimbje por kujtimi i dashurise sone.

Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.


Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

Nqs enderron vetem, eshte thjesht nje enderr, nqs enderron cift, eshte realitet qe fillon.

Do te mesohem me mosqenien tende, do t’u them njerezve qe “ishte fati”,
do te dije te shtirem ilumtur….kushedi ne do te jem ne gjendje t’i them
zemres sime qe mbaroi!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

131 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nese do ta dije sa shum te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj


Kur dikush te do mos shiko se sa, por shiko se si


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

132 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 07:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ti per mua sje asgje,thjesht ajer.Po mos harro...pa ajer nuk jetohet.
♥♥♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

133 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 03 Mar 2013, 21:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
dashuria nuk pyet: kush je ti?
ajo vetem thote: je i imi.

dashuria nuk pyet: nga je?
ajo vetem thote: jeton ne zemren time.

dashuria nuk pyet: c'ka bene?
ajo vetem thote: e bene zemren time te lumtur.

dashuria nuk pyet; perse je larg meje?
ajo vetem thote: je gjithmon me mua.

dashuria nuk pyet: a me do mua?
ajo gjithmon thote: une te dua


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

134 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte ndjenje qe derdhet ne gjirin e zemres.
Dashuria prek çdo qelize te trupit.
Dashuria te do me gjithe zemer kur ate e çmon drejte.
Dashuria qe del nga shpirti eshte si perendesha e zhveshur pa ndonje stoli.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

135 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:27

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

136 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:28

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
* Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
* Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
* Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
* Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.”
* Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
* Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.”
* Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.”
* Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
* Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

137 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:28

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te do ai qe te shikon ne sy e jo ai qe te thote une vdes per ty.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

138 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:28

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte Dashuri,kjo eshte e vetmja arsye qe njerezit duhen....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

139 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:29

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te dua shume, shume... shume
Eshte kjo "Shpirti" qe kerkon nga une ?!
Me cove ne qiell , me balcamose si Shenjteri
Eshte kjo, ajo qe quhet Dashuri ?!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

140 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:29

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Shume e thjeshte te thuash "Te Dua" kur jeton si qiraxhi me Dashurine , shume e veshtire te jesh pronar i fjales "Te Dashuroj"

Kur Dashuria punon per ty eshte me e thjeshte se sa ti te punosh per Ate.

Shume e thjeshte te shesesh fjale dashurie , por e pamundur t'i "blesh" ato fjale .


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

141 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:29

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ndonjehere personi i fundit ne bote me te cilin do te doje te rrije, eshte ai person pa te cilin nuk mund te rrish.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

142 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:29

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Gjuha e dashurise eshte te syte!

Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

143 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

144 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Të dashurosh do të thotë t'a robërosh vetveten!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

145 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 04 Mar 2013, 19:30

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte tirani i embel, sepse i dashuruari i duron sfilitjet e saj vullnetarisht


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

146 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Fri 05 Apr 2013, 21:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

147 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Kur une te jem denuar nga harresa eja dhe me bej te vuaj edhe nje here,
eja se dua ta kem plagen e fresket qe edhe kujtimet per ty te jene te fresketa,
eja edhe nje here dhe me ç'meso se me kane mesuar aq shume sa desh mu zbraz zemra nga ndjenjat,
eja te bashkohemi edhe nje here qe ta kuptoj sa te forte me ka bere ndarja.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

148 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Duaje dashurin me zemer jo me mendje se mendja te genjen edhe te shpie aty ku nuk i perket zemres


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

149 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
-Ai qe eshte tradhetar ne dashuri, eshte me i eger se sa c'do kafshe e pyllit...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

150 Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte arti me i bukur, qe lind dhe njihet vetem nga shpirti..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 5 e 7]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons