Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Facebook paditet per vjedhje te butonit “Like”


Facebook eshte paditur nga familja e nje programuesi te vdekur holandez i cili kishte rregjistruar 2 patenta ne lidhje me ndarjen dhe perditesimin e permbajtjes se rrjeteve shoqerore, shume kohe perpara se te dilte Facebook. Padia, e ngritur me 4 shkurt ne Gjykaten e Qarkut, Virxhinia Lindore, perfshin gjithashtu dhe AddThis, kompani qe ofron sherbime bookmark, bashkepunetor i hershem i rrjetit Facebook.

Padia thote qe butoni “Like” i rrjetit Facebook dhe elemente te tjere qe kane te bejne me shperndarje te permbajtjes, cenojne patentat.
Patentat ne fjale i ishin dhene ne vitin 2001 dhe 2002 shkencetarit te kompjutereve, Joannes Jozef Everardus Van Der Meer. Sipas padise, Van Der Meer kishte rezervuar emrin e domeinit “surfbook.com”, qe ai e quante nje sistem per “ditar personal”.

Van Der Meer themeloi nje kompani me emrin Aldministrator Nederland, te njohur ndryshe si Aduna, me qellim qe te komercializonte idete e tij. Sidoqofte ai vdiq ne qershorin e vitit 2004. Qe atehere, gruaja dhe familja e tij kane kerkuar kompensim per shpikjet e tij, tha padia.
Refuzohet patenta “Pinch-to-zoom” e Apple.

“Ndonese fillesat e Mark Zuckerberg per Facebook jane rreth vitit 2003, kane nje ngjashmeri te theksuar, per sa i perket funksionimit dhe zbatimit teknik te rrjetit, me faqen e ditarit personal qe Van Der Meer e kishte shpikur vite me pare,” thuhet ne padi.
Facebook nuk pranoi te komentoi gjate te henes ne lidhje me kete.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aahaaahahaah cna qenka fb-ja qe shum njerez e dun e srrijn dot pa te


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
jo vetem fb po edhe ne perdoruesit dim te vjedhim LIke


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons