Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kur dashuria mposht çdo pengesë…! prej Sun 20 Jan 2013, 10:50

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nicole Graham, fitoi betejën me jetën, jo për jetën e saj por… të kalit!
Ishte gjëja që donte më shumë, ishte besniku më i madh dhe këtë e vërtetoi më së miri duke rrezikuar dhe jetën e saj.

Kali u izolua në llucë për pasoj të zbaticës në bregdet në Australi, por e zonja e tij nuk e braktisi atë, duke treguar kështu një besnikëri të paimagjinueshme.

Kali që peshonte rreth 500 kg, kishte ngecur në llucë, por nga tentativat e tij për të shpëtuar ishte izoluar edhe më shumë saqë rrezikonte të ngordhte nga mbytja. Por, heroizmi dhe besnikëria e Nicole Graham ishte i pa imagjinueshëm, ajo rrezikoi jetën duka i ofruar ndihmën e saj, qëndroi me të për 3 orë në llucë, duke i mbajtur kalit kokën lartë që ai të mund të thithte oksigjen. Ju deshën 3 orë mund ekipit të shpëtimin që të kryenin me sukses gjithë misionin e tyre dhe aventura të mbyllej me sukses.
Historia e kalit dhe Nicole është kthyer në shembull dhe ka reflektuar në të gjithë botën si një nga historitë më të mrekullueshme njerëzore


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Kur dashuria mposht çdo pengesë…! prej Sun 20 Jan 2013, 11:08

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhhh clloj dashurie qenka kjo....qenka dashuri interesante


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons