Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ka marrë përmasa të mëdha dhe shqetësuese për mediat dhe politikën e vendeve fqinje, ideja e krijimit të Shqipërisë së Madhe!

Analisti gjeopolitik për unionin e Euroazisë, Alexandre Latsa, në një artikull të botuar sot argumenton se krijimi i “Shqipërisë së Madhe” është një plan i fshehtë amerikan, që kërkon të dëmtojë interesat e Serbisë dhe Rusisë dhe gjithë botës ortodokse në përgjithësi.

Latsa argumenton se SHBA mori avantazhin e momentit të dobësisë së Rusisë për të sulmuar Serbinë dhe thekson se sa këto dy vende vijnë më afër përsëri.

Ndër të tjera artikulli thekson se krijimi i “Shqipërisë së Madhe”, i vë zjarrin Ballkanit, një zjarr që do të sjellë dobësimin e Evropës dhe destabilizimin e vendeve me popullsi ortodokse si Maqedonia, Greqia, Mali i Zi dhe Serbia.

“Kryqëzata kundër botës komuniste u shndërrua në një kryqëzatë kundër botës ortodokse”, referon ai në mënyrë karakteristike në artikullin e tij.
Alexandre Latsa është francez, por jeton dhe punon si konsulent në Moskë.

Duhet theksuar se si në Serbi po ashtu dhe në Greqi, mediat kohët e fundit çdo ditë, i referohen këtij “problemi” siç e konsiderojnë ata, me një sërë artikuj të ndryshëm dhe theksojnë frikën dhe rreziqet që u kanosen atyre në rast të bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Jo pak herë Amerika është kritikuar ashpër nga qarqe të ndryshme politike nga Serbia si dhe nga Greqia, që e konsiderojnë si planë të Amerikës krijimin e Shqipërisë së Madhe.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
eccc te vdeksha pse sthu ti se paskemi aleat ne...do ishte shum bukur po se besoj tndodh dicka e tilll


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons