Forumi Kuq E Zi
Perversiteti i pinguinëve  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Perversiteti i pinguinëve  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Perversiteti i pinguinëve  Empty Perversiteti i pinguinëve prej Sat 09 Jun 2012, 20:09

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Perversiteti i pinguinëve  Pinguinettttttttttt
Për dy vite, nga 1911 deri në vitin 1913 shkencëtari britanik, George Marray Levick zgjodhi si habitat Polin e Jugut. Ai studioi me imëtsi pinguinët e la trashëgimi dorëshkrime që për kohën nuk u botuan, pasi konsideroheshin shumë “perverse”.

Shkak i mosbotimit të dorëshkrimeve shkencore të tij janë bërë konkluzionet e arritura prej tij për pinguinët, që i cilëson “shpendë perversë”. Për dy vjet, shkencëtari britanik kishte vënë re se pinguinët kishin raporte seksuale mes meshkujsh, përdhunonin femrat, madje edhe në grup, vrisnin të vegjëlit e tyre, madje hera-herës çiftëzoheshin edhe me femra të ngordhura edhe pse ato mund të kishin ditë të tëra pa jetë.

Në 100 vite, studiues e biologë të tjera kanë përkufizuar kush me nota më të larta e kush më pak “perversitetin” e pinguinëve dhe muzeu i Historisë Natyrore në Londër, vendosi të bëjë publike dorëshkrimet “sekrete” të George Marray Levick.

Studimet e shkencëtarit britanik në Polin e Jugut janë pikë referimi në kohët moderne për shumë shkencëtarë e biologë që mundohen të kuptojnë më mirë botën bimore e shtazore në kushte ekstreme të natyrës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Perversiteti i pinguinëve  Empty Re: Perversiteti i pinguinëve prej Sun 24 Feb 2013, 18:29

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
aaahaahhaah po kto jan krijesat tcilat si bejn keq askujt se edhe po tmunden sbejn dot gje sepse pamja tyre si lejon tbejn dicka te tille


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons