Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Irani shpall luftë ndaj “Google” prej Sun 20 May 2012, 16:54

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Irani shpall luftë ndaj “Google”

Irani ka kërcënuar motorin e kërkimit “Google” me ndjekje ligjore për heqjen e referencës së Gjirit Persik nga hartat e tij.

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Ramin Mehmanparast, deklaroi se nëse “Google” nuk do të rikthejë këtë emërtimit në detin që e ndan atë nga Arabia Saudite, atëherë do të përballet me “pasoja serioze”.

Ai konfirmoi se Teherani zyrtar është vendosur ndërkohë në kontakt me “Google”, për ta informuar rreth qëndrimit të tij.

”Sulmi nëpërmjet teknologjive të reja kompiuterike në çështje politike me rëndësi për rajonin është “moda” e re e lëshuar nga miqtë e Iranit. Këtë herë, i ka takuar “Google” të shndërrohet në pjesë e lojës së kundërshtarëve tanë”, tha Mehmanparast.

Nga ana e tij, “Google”u përgjigj duke thënë se asnjëherë nuk e ka emërtuar Gjirin Persik, prandaj nuk mund të akuzohet për ndryshimin e emrit.

Irani është veçanërisht i ndjeshëm rreth mënyrës se si quhet ujrat përtej Ngushticës së Hormuzit.

Historikisht, ka ekzistuar emri Gjiri Persik, por shumë vende arabe kanë filluar ta quajnë Gjiri Arabik. Si pasardhësi direkt i Persisë së lashtë, Teherani e konsideron një ofendim për kulturën e tij emërtimin e ndryshëm.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons