Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Humb jeten 13 vjecarja, por shpeton 8 persona…

Humbja e një fëmije është e tmerrshme për një prind. Por dhimbja e madhe nuk e ndaloi Harvey-in dhe Sophie-ne te tregonin bujarinë e tyre. Çifti humbi vajzën ne moshën 13 vjeçare. Jemima Layzell ndërroi jete për shkak te një hemorragjie cerebrale, por ajo kishte shprehur një dëshire: donte qe pas vdekjes organet e saj te dhuroheshin. Edhe pse me dhimbje ne shpirt prindërit ia plotësuan këtë dëshirë.

Organet e Jemima-s shpëtuan pese fëmijë dhe tre te rritur. Zemra iu dha një djali 5 vjeçar, mushkëritë një fëmijë 14 vjeçar, mëlçia u ruajt për te mbajtur ne jete një bebe 10 muajshe dhe një fëmijë 5 vjeç, ndërkohë qe një fëmijë 3 vjeç iu transplantua zorra. Dy te rritur, përkatësisht 19 dhe 24 vjeç kane ndare se bashku veshkat dhe një burrë 40 vjeçar jeton me pankreasin e saj.

Jemima humbi te gjitha forcat ndërkohë qe po përgatiste me entuziazëm ditëlindjen e nënës se saj dhe u shua katër dite me vone.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons