Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kush thote se femrat nuk kane kontribuar aspak ne zhvillimin e teknologjise dhe permiresimin e kushteve te jeteses e ka shume gabim!Keto jane shpikjet me kryesore te realizuara prej femrave :

1.Kutine e baterive – Nancy Perkins 1986

2.Ventilatorin e makinave - Margaret Wilcox 1893

3.Furre pjekese me korent - Elizabeth Hawk 1867

4.Telefonin e riciklueshem - Randi Altschul 1999

5.Pajisjen e pijeve ne forme shatervani - Laurene O’Donnell 1985

6.Daljen emergjente ne rast zjarri (shkallet e jashtme) - Anna Connelly 1887

7.Globin (qe perdoret ne shkolla) - Ellen Fitz 1875

8.Antiplumbin - Stephanie Kwolek 1964

9.Varken e shpetimit – Maria Beaseley 1882

10.Korrektorin (per gabimet ne shkrim) – Bette Nesmith Graham 1980

11.Oxhakun e lokomotivave - Mary Walton 1879

12.Lavapjatesen – Josephine Cochran ****

13.Fshireset e xhamave te makinave - Mary Anderson1903

14.Dorashkat pa gishta - K.K. Gregory 1997


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
.Lavapjatesen ket kom ma qefffffff se pertoj shumicen e rasteve me la enettt


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons