Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Jason Padgett, u kthye nga nje person i cili ishte gati te braktiste kolegjin, ne nje gjeni ne fushen e matematikes, pas sulmit te grabitesve.

Duke rene se tepermi ne nota dhe per shkak te punes jashte shkolles ai ishte pothuajse gati per te hequr dore nga kolegji, jeta e tij ishte kthyer mbrapsht, kur nje nate tek sa po dilte nga nje klub u qellua nga disa grabites te cilet rrembyen xhaketen e tij prej lekure. Pasi i mbijetoi sulmit vetem me disa tronditje, Jason zbuloi se dicka shkonte ndryshe. Jo shume kohe pas sulmit ai u be i fiksuar me vizatime komplekse dhe ishte ne gjendje per te dalluar formula matematikore kudo qe ai shikonte.

“Sindromi eshte zhvillimi i nje aftesie te vecante qe mund te jete matematikore, hapesinore ose me autizem qe zhvillohet ne nje shkalle ekstreme dhe e shnderron personin ne nje super human,” tha neuro shkencetari Berit Brogaard. Aftesite e sapo shfaqura nga Jason jane krahasuar me ato te shfaqura nga John Nash, i cili eshte luajtur nga Russell Crowe ne filmin “A Beautiful Mind”.

Jason Padgett nuk ka as doktorature dhe as ndonje shkalle te magjistratures. Ne fakt ai ishte shume dobet ne kolegj dhe punon si shites ne nje dyqan por ai eshte nje gjeni matematike dhe ka qene keshtu qe nga momenti kur disa grabites e sulmuan duke e goditur me shqelma ne koke per ti marre xhaketen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehh ka qenn fati atijj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons