Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Hakohen mijëra përdorues në Twitter prej Thu 10 May 2012, 21:22

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Deri në 55,000 llogari në Twitter thuhet që janë hakuar. Hakimi thuhet që është kryer nga një grup i bashkuar me Anonymous.
Sipas Mashable, hollësitë e deri 55,000 llogari të përdoruesve në Twitter ishte thënë që janë postuar në pastebin.com

Airdemon.net tregoi për këtë ngjarje dhe pranoi që përdorues të njohur në Twitter ishin në mesin e llogarive të vjedhura, megjithëse nuk ishte thënë se kush ishin në të vërtet këta përdorues.

Twitter mohoi për numrin e llogarive të hakuara, duke këmbëngulur: “lista e llogarive dhe fjalëkalimeve ka të bëjë me më shumë se 20,000 të njëjta. Gjithashtu llogari për spam & kredenciale të pasakta për qasje” shkroi @twittercomms në një llogari zyrtare para pak orësh.

Shumë nga fjalëkalimet dhe llogaritë nuk janë të lidhura duke i bërë ato të papërdorura virtualisht dhe duket të jenë spam, beson Twitter.

Sidoqoftë, @twittercomms shtoi: “risi: Kredencialet për zbulimet e dyshuara: Ne jemi duke shikuar në gjendje dhe kemi shtyrë ndryshimin e fjalëkalimeve për llogaritë me mundësi të prekura.”

Mikroblogu ka dërguar ndryshim të fjalëkalimeve tek llogaritë që janë prekur dhe iu ka kërkuar përdoruesve që të vizitojnë qendrën e ndihmës për të ndryshuar fjalëkalimet e përdoruesit.

Kjo nuk është hera e parë që Twitter kishte një ndikim kaq të madh nga hakimet – në vitin 2009 hakerët arritën që të fitjnë qasje në faqen e popullarizuar, duke e bërë Komisionin për Tregti të Drejtë në Shtetet e Bashkuara kërkuar një program “të kuptueshëm” sigurie ose të ballafaqohet me gjoba të rënda nëse dështon ta bëjë këtë./pcworldalbanian


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons