Forumi Kuq E Zi
Ura e Kasabashit (Gramsh) Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ura e Kasabashit (Gramsh) Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Ura e Kasabashit (Gramsh) Empty Ura e Kasabashit (Gramsh) prej Fri 04 May 2012, 18:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ura e Kasabashit (Gramsh) DeFe4ygOGq
Ura e Kasabashit dhe u ndërtua në vitin 1640 nga arkitekt Reis Mimar Kasemi Duke ndjekur rrugën për të shkuar e për të vizituar shpellën e Pirrogoshit, sytë të zënë një urë, e cila indiferentizmit të njeriut për të vënë qoftë edhe një tabelë, ku të ketë një emër, i përgjigjet me patundshmërinë e saj. Quhet Ura e Kasabashit dhe u ndërtua në vitin 1640 nga kryearkitekti i Perandorisë Osmane, arkitekt Kasemi. Emri i tij i gjatë ishte Reis Mimar Kasemi dhe origjinën e kishte nga Gramshi i Tomorricës. Ndoshta kjo urë është po aq e parëndësishme sa dhe shekujt që mban mbi vete.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Ura e Kasabashit (Gramsh) Empty Re: Ura e Kasabashit (Gramsh) prej Wed 13 Feb 2013, 11:40

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ura e Kasabashit (Gramsh) Images?q=tbn:ANd9GcS9cBvfdxo35OTaIytBesGT_JdUpBK4YUHzaC3zr7W_VpznCkvjog


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Ura e Kasabashit (Gramsh) Empty Re: Ura e Kasabashit (Gramsh) prej Wed 13 Feb 2013, 11:40

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ura e Kasabashit (Gramsh) KJHhY86tis


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4Ura e Kasabashit (Gramsh) Empty Re: Ura e Kasabashit (Gramsh) prej Wed 13 Feb 2013, 11:40

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ura e Kasabashit (Gramsh) Large_Korca_nga_qielli


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5Ura e Kasabashit (Gramsh) Empty Re: Ura e Kasabashit (Gramsh) prej Wed 13 Feb 2013, 11:41

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ura e Kasabashit (Gramsh) Images?q=tbn:ANd9GcTE6UJEWkroyFGDvMk4XOovqv4hP-btpqchyiFHLStoYBIWlgzodg


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

6Ura e Kasabashit (Gramsh) Empty Re: Ura e Kasabashit (Gramsh) prej Wed 13 Feb 2013, 11:41

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ura e Kasabashit (Gramsh) Pogradeci


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons