Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Meteori Fukang u zbulua në vitin 2000 në shkretëtirën Gobi, nga koleksionistet e botës, qe ishte i rënde sa një makinë e vogël, i prerë në feta të lemuara, eshte duke ju zbuluar një strukturë e brendshme e habitshme

Tek meteori Fukang i cili “konsiderohet si një nga më te madhenjt, analizuesit zbulojnë një strukturë të habitshme të brendshëm me kristale te artë. Perpunuesit dhe pastruesit e laboratoreve te ketyre meteoreve, te cilat i kane mbledhur keto copa, per qellime fitimi, thone se kristalet e meteorit Fukang qe ranë në Gobi, jane shume çmuar për t’u shitur në rreth 50 euro për gram).

Tani, hulumtuesit e meteoriteve në Laboratorin e Arizones, Shtetet e Bashkuara, thone se ata kishin pastruar një nga copezat e meteorit në zotërim të tyre, duke zbuluar një numër kristalesh të një minerali të quajtur Olivine, zhytur në një strukturë ferro- nikel.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons