Forumi Kuq E Zi
Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 08:38

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Juve-milanTë martën Juventusi do të presë në shtëpinë e tij Milanin, ndeshje e vlefshme për sfidën e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë.

Bardhezinjtë favorizohen nga rezultati i takimit të parë në San Siro, ku fituan me rezultatin 2-1. Për këtë fakt, trajneri juventin, Antonia Conte paralajmëroi aktivizimin e lojtarëve që për këtë sezon kanë ngrohur stolin.

Një ndër ata që nuk kanë bindur Conte-n për t’u aktivizuar në ndeshjet e kampionatit është edhe Alex Del Piero. Sulmuesi bardhezi do të hidhet që nga minuta e parë në takimin kundër Milanit ditën e martë.

“Kjo do të jetë ndeshja e Del Piero-s. Mendoj që është e drejtë të luajë këtë ndeshje pasi ai, së bashku me Buffon, janë vlera shtesë e kësaj skuadre. Kjo është një ndër ato ndeshjet më të rëndësishme të kampionatit që mund të na japë mundësinë për të ngritur një trofe, por nëse Milani tregohet më i zot se ne në fushë, atëherë do ta duartrokasim”, kështu deklaroi tekniku juventin, Conte.

Në stol për sfidën e ditës së martë pritet të lihen edhe disa emra të tjerë titullarë, duke patur parasysh edhe lodhjen, si dhe synimet e skuadrës bardhezi për titullin kampion në Serinë A, gjithmonë nëse Milani bën ndonjë hap fals.

Por jo vetëm rezultati i takimit të parë favorizon bardhezinjtë në këtë sfidë, pasi Milani ka zhvendosur vëmendjen tërësisht tek Liga e Kampioneve, ku shorti e vendosi përballë Barcelonës.

Megjithatë, sulmuesi kuqezi, Zlatan Ibrahimovic, u shpreh optimist për kualifikimin, si në Kupën e Italisë, ashtu edhe në Ligën e Kampioneve.

“Do të shkojmë në Torino për t’u kualifikuar. Do të jetë e vështirë, por do të bëjmë të pamundurën. Jam pak me grip, por do të jem i gatshëm për të luajtur”, shprehet sulmuesi suedez për gazetën ‘Aftonbladet’.

Në lidhje me katalanasit e Pep Guardiolës, Ibrahimovic deklaroi se nuk është aspak i frikësuar.

“Nuk kemi frikë. Me Barcelonën jemi ndeshur në grup e tani duhet të luajmë sërish në çerekfinale. Do të jenë ndeshje të vështira, por për mua nuk do të ketë ndonjë ndryshim nga ndeshjet e mëparshme”, shtoi numri 11 i kuqezinjve.

Për Milanin do të rikthehet pas dëmtimit Clarence Seedorf, i cili pritet të luajë në Juventus Stadium. Gjithashtu pritet edhe grumbullimi i mbrojtësit Alessandro Nesta.
TCH

2Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Re: Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 18:49

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kjo do të jetë ndeshja e Del Piero-s. Mendoj që është e drejtë të luajë këtë ndeshje pasi ai, së bashku me Buffon, janë vlera shtesë e kësaj skuadre.
po iken kta mori fund juventusi Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

3Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Re: Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 18:49

Vizitor

Anonymous
Vizitor
@$EB@$TJ@N shkruajti:
Kjo do të jetë ndeshja e Del Piero-s. Mendoj që është e drejtë të luajë këtë ndeshje pasi ai, së bashku me Buffon, janë vlera shtesë e kësaj skuadre.
po iken kta mori fund juventusi Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876


Ak do shohim sot more ... Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 3210750418

4Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Re: Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 20:10

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 2975102265


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

5Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Re: Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 20:14

Vizitor

Anonymous
Vizitor
aK ..................1 ME 0...JUVENTUS I THONE Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876

6Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Re: Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 23:02

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
o ina sa dolen mi? Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876 Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876 Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

7Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” Empty Re: Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” prej Tue 20 Mar 2012, 23:11

Vizitor

Anonymous
Vizitor
@$EB@$TJ@N shkruajti:o ina sa dolen mi? Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876 Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876 Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876
e engret Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros” 1416650876

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons