Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Yahoo padit Facebook prej Tue 13 Mar 2012, 22:29

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kompania Yahoo paditi rrjetin social, Facebook për 10 patenta që përfshijnë metoda dhe sisteme reklamimi në internet.

Sipas mediave amerikane padia është bërë në gjykatën federale të San Hozes në Kaliforni. Padia përbën betejën e parë ligjore mes gjigandëve teknologjik në median sociale si dhe një përshkallëzim të përballjeve për patentat që kanë përfshirë edhe kolosë të tjerë si Apple, Samsung apo Motorola.

Padia pasoi një njoftim të Facebook për planet që vlerësojnë kompaninë në rreth 100 miliard dollarë.

Facebook nuk ka komentuar ende padinë, ndërsa nga Yahoo shprehin besimit se do ta fitojnë betejën ligjore.

Shumë kompani që punojnë në rrjetet sociale në internet kanë pasur kohët e fundit një shtim të padive për shkak të patentave të ndryshme që pretendohen nga një tjetër palë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons