Forumi Kuq E Zi
Stefanoviç: Faza e re e dialogut, më delikatja  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Stefanoviç: Faza e re e dialogut, më delikatja  Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Stefanoviç: Faza e re e dialogut, më delikatja  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Stefanoviç: Faza e re e dialogut, më delikatja  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Stefanoviç: Faza e re e dialogut, më delikatja  StefanovicstahiriFaza e dytë në dialogun Prishtinë-Beograd do të nisë pas formimit të qeverisë së re serbe dhe do të sjellë në tryezën e bisedimeve çështje më të komplikuara.

Kështu ka deklaruar shefi i ekipit negociator serb, Brosillav Stefanoviç, i cili ka saktësuar se çështjet do të variojnë nga energjia dhe telekomunikacioni, deri tek plani i presidentit Tadiç për të zgjidhur çështjen e Kosovës.

Sipas tij, faza e re e bisedimeve do të ketë një peshë të madhe kur të afrohet koha për dhënien e datës së nisjes së negociatave për anëtarësimin e Serbisë në BE.


Shef i ekipit negociator serb u kompletua me arritjen e shtatë marrëveshjeve që kanë të bëjnë me përmirësimin e jetës së përditshme të qytetarëve”, ka thënë Stefanoviç.

Duke folur për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug”, negociatori ka nënvizuar se ishte i kënaqur me atë që është arritur deri tani, duke shtuar se besonte se po të ulej në tryezë me Prishtinën do të arrihej një vendim, pavarësisht dallimeve mes dy palëve.

“Është e sigurtë se pavarësisht se një numër çështjesh të rëndësishme janë zgjidhur në maratonën e bisedimeve që kemi pasur, ata që do të vijojnë dialogun pas zgjedhjeve do të përballen me fazën më të komplikuar të tij”, ka theksuar Stefanoviç.

“Ata do të përballen me mundësinë e kthimit të dialogut në karakter politik, që do të vendosë marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës në të njëjtën linjë me interesat kombëtare dhe Kushtetutën e Serbisë”, ka thënë negociatori serb.

Ai ka shtuar se në vitin që lamë pas u arritën shtatë marrëveshje të rëndësishme, gjë që sipas tij tregon se problemet në Kosovë mund të zgjidhen përmes bisedimeve, duke ruajtur pozicionin e Serbisë mbi statusin e Kosovës, “që për ne nuk është dhe nuk do të jetë kurrë një shtet i pavarur”.
Bisedimet Kosovë-Serbit...TCH

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons