Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1 Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:01

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Ti me bere te vuaj
Kjo pse ndodhi valla
Asnjeher ne te kaluaren
S´kisha dashuruar djal

2 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:01

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Besome ne poezine time te jetes
Do te jesh i sigurt
Do te ruhesh nga fjalet e se vertetes
Nga metaforat i rrethuar do mbetesh

3 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:01

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Buzeqesh edhe pse zemra po te dhemb
Buzeqesh edhe pse perbrenda po thyhesh ..Buzeqesh kur ke frike dhe dyshime...Buzeqesh se e nesermja me shpejt do te vije...Mbulo cdo gjurme te trishtimit.Vazhdo perpara perpiqu edhe me teper .Do ta kuptosh qe jeta ja vlen te jetohet...Buzeqesh se cdo gje do kaloje.....

Pse vetem permes shpreses
Jetojm dhe vetem presim
Pse behemi skllavrit e jetes
E ne fund vdesim!

4 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:01

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
E pabesuar
Endrrat e keqija
U shendrruan ne realitet
C´jet e trazuar
Ku mbeten endrrat e bukura
Per te cilat jam lutur nate e dite
Ku humben perse kaq shpejt u treten
Ku me mbet shpresa mu qe e kisha
Vetem permes endrrave te bukura
Ajo tashme u trete
Endrrat e keqija
U shendrruan ne Realitet.

5 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:02

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
A thua valle e ardhmja
Me vuajtje do ndeshet
Kur do ti vije dita zemres time
E gezuar te qeshe

6 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:03

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Nuk Jam Perfekte...! Edhe Kujt i Plase.. Se Mos Eshte Hena Qe Eshte e Mbushur Plot Me Kratere..Pse Deti Eshte Thua ? As ai Nuk Eshte..Eshte Shume i Rrezikshem...As Qielli Sepse Eshte i Pafund..Dreqi Ta Haj Nuk e Kupton Qe Gjerat e Bukura Nuk Jane Perfekte Por Te Vecanta !!!

7 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:04

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Ndoshta kisha frike te
puthja buzet e tua, dhe dridhesha e tera prane fjales 'te dua', por tani
e kuptoj qe kam nevoje per ty si njeriu i vereber qe kerkon sy...

8 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:04

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt

9 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:04

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

10 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:04

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?

11 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:04

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.
Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.
Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te koujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.
A te kujtohet o shpirte
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.
Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty more i dashur
Qe te kam kaq larg.
Do doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.
Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta kuptoje e gjithe bota
Se une ty more, '' Te dua...........

12 Re: Nje mesazh. prej Sat 25 Feb 2012, 12:05

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
DASHURIJASte thash te dua,
se nuk te besoja,
e ti mendoje,
se tjetrin e dashuroja.

Jam munduar te tregoj ,
që vetem ty te dashuroj,
eshte von qe ta them,
se ti ma dogje,
zmren tem.

Deshiroj te behem lot,
te pikoj ne fytyren tende,
e te zbres ne buzet tua,
e te them sa shum te dua,

Ndoshta atehere me beson
e me thua se me don ,
ndoshta nuk do te jet von,
qe ta kuptosh,
se nje vajz te dashuron,
e ti e din ajo kush jam
se gjithnje per ty mendoj Butrint.

Unë te tradhtova
jeten time e helmova,
asnje djal se dashurova,
vetem ty te shiqoja,
por unë shumë mirë e di,
qe me ki harru se asnje here ,
ste thash te duaaaa.

Dua te permiresoj nje gabim,
qe bera koh me pare,
dua te them ty o djal,
a me don me te vertet,
apo vetem per tu tall,
pergjigjjen tende unë do ta pres,
kurr sdo te harroj derisa te vdes,
e kur te me mbuloi dheu i zi,
këto vargje i lexo tiiii.

Në darsmen time,
ti je i ftuar,
kurr nuk do të lë,
pa të përqafuar.

E nese dikush me thot,
kush eshte ai djal ,
unë do ti them,
shok i vitit te parë.

Koha po shkon ,
jeta po vazhdon,
syri im sndalet,
por loton,
fjalen te dua kurr se harron.

Deri ne varr,
une kur te shkoj,
edhe atëherë,
do te kerkoj.

Vetem nje fjal,
unë dua ta them,
të dua i dashur,
me shum se shpirtin tem.

E kujtoj nje koh,
E kujtoj nje vend,
i kujtoj vendet,
me ty kur risha.

Librat i marr me i lexu,
asgje smundem me kuptu,
as shkronjat spo i shoh,
gjithnje mendja
te ti po me shkon,
e ti mua ndoshta,
as nuk me kujton.

Dje me the te dua
por sishte e vertet,
sot te pash tu u shetit,
me tjetren ne qytet.

Eshtë nje oborr te halla,
qe smunde me harru,
per here te pare,
kur jemi taku.

Pse moj jete e shkret,
keshtu vepron
Pse sja fal zemren,
atij qe e donë.

Kur u ndava prej teje,
nuk u merzita shum,
por me von e kuptova,
se te dua shum
................................
...............................

13 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Me kujtohet akoma ajo dite, ajo dite qe jemi takuar per here te pare: Kujtoj shkelqimin e syve te tu, me kujtohet se sa e bukur me dukeshe,kujtoj emocionet e mia,friken,shikimin tend. .kisha mbetur pa fjale sepse ngadale po e kuptoja qe po bija ne dashuri. . .


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

14 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nuk dua te eci asaj rruge kur dikur kaluam se bashku, sepse me zgjohen kujtimet. Nuk dua ta degjo emrin tend sepse kuptojqe ende ste kam harruar. Nuk dua ta degjoj me ate kengen tone sepse mbytem ne lot. e urrej cdo person tjeter qe te afrohet,nuk e di pse vazhdoj te xhelozoj per ty. urrej... urrej cdo gje,ty te urrej pafundesisht sepse te dua tmerresisht shume.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

15 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:16

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dhe me kalimin e viteve rritesh...
Dhe duke u rritur kupton se cilat janë vlerat e jetës, gjërat qe kanë rëndësi dhe ato që nuk kanë.

Gjërat për të cilat ja vlen të luftosh dhe gjerat që s'ja vlejnë dhe duhet ti lësh pas kraheve.

Mëson se cilët njerëz duhet ti duash dhe cilët jo.

E duke u rritur kupton se bota nuk është aq e përsosur si të dukej më përpara.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

16 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ndonjëherë e vetmja gjë për të cilën ke nevojë është thjesht një përqafim...

Një nga ato përqafime që të bëjnë të ndihesh i/e sigurte.

Një nga ato përqafime që të lë pa frymë.

Një nga ato përqafime që të bën të kuptosh që është akoma dikush që të ka për zemër.

Mund të duket e çuditshme po një përqafim ndonjëherë të ndryshon ditën, të bën të ndihesh mirë dhe i/e frymëzuar.

Mund të duket e çuditshme por ndonjëherë çdo gjë që kemi nevojë është thjesht një përqafim ...pasi ndonjëherë një përqafim vlen më shumë se 1000 fjalë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

17 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
E dashur .. te kerkoj falje
Te kerkoj falje per heret qe te kam lene ne duar te gabuara, nuk e dija qe ishe aq delikate. Te kerkoj falje per te gjitha dhimbjet dhe vuajtjet qe te jane dashur te kalosh. Te kerkoj falje dhe te falenderoj per te gjitha netet qe qaje bashke me mua. Por tani eshte ndryshe, te betohem. E di se dyshon dhe nuk ke besim te une. Por Ai eshte ndryshe. Ai do te te mbaje me kujdes. Ai eshte kura qe asnje nuk diti ta jepte. Ai do te te mbaje ne dore dhe do te kujdeset per ty."E nese ai do te beje ndonje gabim?" Eshte kjo pyetja qe me ben? Atehere une po te them se nese ai ben ndonje gabim, ti do ta falesh. Ndryshe nga heret e tjera, ti do gjesh forcen ta falesh e te vazhdosh perpara. Do ta gjesh ate force te ai. Une e di qe ti e do, sepse nepermjet teje e dua dhe une. Le te dashurojme edhe nje here e dashur


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

18 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Me ty po jetoj endrren me te bukur,
kufijte e casteve me te lumtura i kapercej cdo here qe te shoh,
flas me ty dhe horizontin arrij, prek qiellin me dore...
Te dua!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

19 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:18

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje femije pyet nenen e tij: "Pse po qan?" "Sepse jam grua pergjigjet ajo"
"Nuk kuptoj" i thot femija. E ema e perqafon fort dhe i thote " Nuk do mundesh kurre te kuptosh"...
Me vone femija pyet te atin : "Pse mami qan?"
"Te gjitha grate qajne pa asnje aryse" vetem kto fjale i tha babai.......
Me pas femija u rrit , e pyet zotin:"Zoteri perse grate qajne kaq lehte??"
E ai i pergjigjet:"Kur e krijova,gruaja duhet te ishte e vecante.I dhash supe mjafuteshem te forta per te mbajtur ne te barren e botes,e mjaftueshem te buta per ti bere te rehatshme.I dhash force per te dhuruar jete,per te pranuar refuzimin qe shpesh i vjen nga femijet e saj.I dhash force per te vazhduar kur gjith te tjeret e braktisin.Forcen per tu kujdesur per familjen e saj duke mos menduar per semundjen dhe lodhjen.I dhash force per te duruar miqt ne dobesit e tyre.E per ti qendruar atyre prane .I dhash lote qe ti derdhe sa here te kete nevoje.Shiko biri im , bukuria e nje gruaje nuk eshte gjithmon tek rrobat qe ajo vesh,ne fytyren ose floket e saj.Bukuria e nje gruaje eshte ne syt e saj.Ato jan porta per te hyre ne zemren e saj,eshte porta ku banon dashuria.Dhe shpesh me lotet ja shikon zemren...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

20 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ajo vajza e urte qe nuk i ndihet zeri, nderkohe qe shpirti i saj po shperthen.
Ajo vajza qe eshte e sjellshme me te gjithe pasi keshtu e kane edukuar prinderit, por qe kjo miresjellje i merret per dobesi.
Ajo vajza qe beson pernjehere tek te gjithe dhe me pas zhgenjehet; por perseri vazhdon te besoje.Ajo vajza qe i kujton te gjithe si vetja, por qe gabon!
Ajo eshte thjesht nje adoleshente qe jeta e ka rritur para kohe, qe arsyeton e mendon si nje e rritur dhe shoket e shoqet e saj nuk e kuptojne.
Ajo qe eshte mbushur me zhgenjime por perseri nuk heq dore nga idealet e saj.
Ajo qe dashuroi me gjithe shpirt dhe ne fund fitoi thjesht nje zhgenjim me shume ne jeten e saj.
Ajo qe besonte ne shoqerine e vertete, por qe u zhgenjye e u tradhtua pothuajse nga te gjithe.
Ajo qe nuk e shfaq kurre lumturine e saj, nga frika se mos trishtimi zgjohet dhe rrethon serisht boten e saj.
Ajo qe i ndihmon e keshillon te gjithe por nuk di te ndihmoje veten e saj...
Ajo qe duket e forte, por qe nga brenda eshte ende nje femije qe ka nevoje per shume dashuri e ngrohtesi...
Ajo qe i mungon AI; shoku i saj i ngushte qe e tradhetoi!
Ajo qe pavaresisht gjithe te keqijave qe i kane bere nuk mund te urreje askend. Zemra e saj eshte shume e brishte per te mbajtur ne te urrejtje...
AJo qe fali gabime te pafalshme dhe nuk u fal per gjera te kota.
Ajo qe enderron shume, por qe gjithashtu eshte e vetdijshme qe ato endrra s'do behen kurre realitet pavaresisht ggjithckaje.
Ajo qe kurre nuk i shfaq ndjenjat e saj te verteta; qe qan ne heshtjen e shpirtit dhe vuan perbrenda.Ajo qe pak nga pak po rritet dhe duke u rritur vazhdon te kuptoje qe po jeton nje jete qe nuk duket si e saja. Nje jete te mbushur me frike e pasiguri, me paragjykimet e gjykimet e te tjereve, me zhgenjime nga njerezit e besuar, me largimin e njerezve te dashur.
Ajo qe duke u rritur po kupton qe ndonjehere "Mirupafshim" eshte pergjithmone, qe nuk ka kthim pas dhe qe mundesite e dyta nuk ekzistojne.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

21 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:19

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Eshte gjithmone dikush qe te do. . .edhe se nuk je perfekt,
edhe se nuk di çdo pergjigje,
edhe se je konfuz,
edhe se nuk e ben dot dike te ndihet mire,
edhe se ke bere gabime,
edhe se nuk di kush do behesh,
edhe se ke shume turp,
edhe se nuk ke shpresa,
edhe se nuk je shume ne forme,
edhe se ke frike,
edhe se ndihesh i vetem,
edhe se po jeton nje perjudh te veshtire,
edhe se nuk e ke gjetur vendin tend,
edhe se nuk je krenar per veten tende,
edhe se asnjeri nuk te ka njohur mire perpara,
edhe se nuk di si te sillesh,edhe se je i zhgenjyer,
edhe se nuk e pelqen veten,
edhe se nuk di me te qash.


Eshte gjithmone dikush qe te do...edhe se ti nuk mendon keshtu!
Edhe se mendon se keto fjale jane per dike tjeter dhe jo per ty


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

22 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Unë të shohë...

Sipër majave
Në ujëvarë me shpirt të qëndrueshëm
Në lagështinë e agut mëngjesor
I tharë...
Duke bërtitur për dashurinë
O At,
... i shenjti im
Atje ku me ty shenjtërohet buzëqeshja
Ditën kur dielli bëri kurorë me Ty
Hëna kur ndoqi dëshmorin si pelegrin
Natës egoiste kur ujku hëngri mishin tënd
Sot kur kockat e tuaja u bënë supë djalli
Në botën e brishtë...
Kur goja lëng gjaku i rrjedh edhe më..
Të shohë unë.
...më ndryshe
Shkelur në historinë tëndeMe gjurma ujqish...
Tigan për drekën me mishin tim
Kockës së thyer e të çarë
Hises së që ndau Zoti për birin tim
Atdhe...


Vdekjet janë të verdha
Ndarja jote...
Veshë shurdhër e paguxim
Plisi kur gjykohet
... atë ditë vajtojnë zanat
Shqiponja kur fle në gjumin e zisë
Ujku ku rri pas pragut tonë
Bërtita përgjumur
Nuk dua më natën e dëshmorit
Venat e mia mi kanë futur në kornizë
Veshët në pambuk të çeliktë
Duke më ngrohur gjakun ngadalë
Padrejtësisht kur na ndanë
Më gjykuan...
Pse jam historia jote?Koha bërtiti për mua
Nuk ngrohen në akullnajë o njeri
Kalaja nuk bëhet mbi borë të shkrirë
Sot...
Kam ndryshim
Rri bërryl me bërryl me ty
Vetëm në shtëpinë e hises sime
Kur do kam një skelet


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

23 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Meso qe askush nuk do te jete me ty i sinqert. Meso qe vetem me forcat e tua do ja dalesh. Meso qe bota do te jete gjithmon e mbushur me genjeshtar. Meso qe shume persona do te donin te te shikonin keq.Meso qe ne fund do te ngelesh vetem.Dhe meso gjithashtu qe eshte dikush ku mund te besosh dhe ky person je vetem ti,,,♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

24 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
nuk jam tip qe shpreh ato qe ndjej , jam tip i mbyllur ne vetvete...vetem pak persona mund t dine se cfshihet brenda meje...nuk e hiqja buzeqeshjen time nga fytyra per asnje motiv ..beja gjithcka qe me bente te ndihesha mire...por tanii...po zhdukem..po tretem...nuk di cpo me ndodh..jam vetem i merzitur dhe te pakta jan ato momente kur un vertet ., acarohem me t gjith dhe me gjithcka...cpo me ndodh ???..pse po ndryshoj kaq shum ???..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

25 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Pleqëria


Ka epitetin punëtor krahu,me një respekt që nuk titrohet shqip,
Eshtra pluhur,n'palcë i ngrirë,si një ajzberg me gjoks t'hapur,
monotonia operon,si një kirurg që aprovon pyetje para punës,
shpesh...e sheh një ëndërr,një dhurat nga qielli blu,TI JE PLAKUR.

Vdes n'mendjen e atletikës,brishtësia i parafytyrohet si aftësi e kufizuar,
shpesh...i prek situatat me dashuri,një mundësi e moshuar e thyen krejt,
jeton me intuiten e çmendur rinore,si një peshë e trazuar keq,
zhurmon ulurimat e tij,ah...ti kisha dhe njëherë t'njëzetat,t'jem i shpejt.

Zemra pason dhimbje t'falsifikuar,paiset me recept sëmundjesh psikike,
shpesh...kur qendron gjatë në një vend,edhe vet bëhesh ai vend,
n'kolltukun tënd,flet krenaria e kujtimeve me plot nipa e nipesha,
duke treguar tregime,si një jetë qe shkruar nga e jotja pendë.

I djersitur shpesh...e përpij veten n'ditarin e jetës,si hije e kaluar,
shpesh...du me qajt,m'fal nëse lotët m'tradhëtojn,jetën e deshta shumë,përsëri mbetem "Baba-Plak",një pseudonim i kulluar shpirtnisht,
sonte e përkund djepin,ndoshta edhe përherë të fundit,jam pa gjumë?!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

26 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Gjakmarrja .
Eshte dita e pare e vitin te ri dhe ne lajme thuhet se ne dite feste nje person vdiq per shkak te gjakmarrjes .
Mos vall ndihesh mire se ke vrar dike ? Mos vall kujton se ke cuar drejtesin ne vend duke ndyer duart e duke vrar njerez vetem se xhaxhai, babai , gjyshi , vellai jot u vra nga dikush ? Por jo nuk eshte e vertet sepse nga ai moment nuk ke per ta pare me kurr driten e diellit . Do mbyllesh mes kater muresh dhe do presesh qe nje dite te vij fundi jot . Je krenar se nderi i te afermeve te tu u vu ne vend ? Joooooo nuk eshte fare e vertet thjesht krenaria jote nuk di te fal . Femijet e tu do vdesin nga krenaria jote . Do vdesin se babai i tyre merr gjakun e te afermeve te tij sepse nuk di te fal . Mos vall prehesh i qete duke ditur se femijet i ke edukuar me nje kultur : Kush vret , VRITE.. Fal sa nuk eshte teper vone . Asnjehere nuk do te vesh drejtesi duke marr jeten e dikujt tjeter thjesht do nxitesh nje jete me te keqe per ty dhe te aferit e tu .


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

27 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:22

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Te rritesh do te thote te kesh guximin te mos grisesh faqe nga jeta, por thjesht
ta kthesh ate Te rritesh do te thote te kesh kuraje ta shohesh boten dhe te buzeqeshesh.. Te
rritesh do te thote te hedhesh shikimin pas dhe ti perqafosh kujtimet pa lot ne
sy.. Te rritesh do te thote te dish te besh dallimin midis realitetit dhe
endrrave.. Te rritesh eshte te ngrihesh perseri pas 1 renieje te keqe... Te
rritesh... Jo te gjithe e duan, ndoshta ngaqe e dine se duke u rritur vet edhe
problemet do te rriten


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

28 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Gjithshka ndodh per nje arsye...
Njerezit ndryshojne sepse vetem ne kete menyre mund te mesosh ti lesh te
ikin...Gjerat shkojn keq sepse vetem keshtu mund te mesosh t'i vlersosh kur jan
mire...I besojme genjeshtrave pasi ato me kalimin e kohes na ndihmojne te
kuptojme,se s'duhet ti besojm askujt pervec vetes...Dhe ndonjehere gjerat e mira
shkeputen ne menyre qe gjerat edhe me te mira te bashkohen.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

29 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Aekzisiton Zoti...!

Gjatë një ore mësimi, profesori pyet nxënësit: - A ishte Zoti ai që krijoi gjithçka që ekziston?
Një nxënës përgjigjet me guxim: - Po, ai e krijoi!
- Vërtet mendoni që Zoti krijoi gjithçka që ekziston? - pyeti përsëri profesori.
- Po. - përgjigjet nxënësi.
- Në qoftë se Zoti ka krijuar gjithçka që ekziston, atëherë Ai ka krijuar edhe të keqen meqenëse edhe ajo egziston. Atëherë i bie që Zoti është i keq! - tha profesori krenar qe kishte provuar edhe një herë se besimi ishte vetem një mit.
Atëherë nxënësi thotë: - Mund t'ju bëj një pyetje?
- Sigurisht! - përgjigjet profesori.
Nxenesi u ngrit ne këmbë dhe e pyeti: - A ekziston i ftohti?
- Çfarë pyetje është kjo? Sigurisht që ekziston! Apo nuk e ke ndjerë ndonjëherë të ftohtin? - ja ktheu profesori i habitur.
- Realisht profesor, të ftohtit nuk ekziston! Sipas ligjeve të fizikës, ajo që ne quajmë të ftohtë në të vërtetë është mungesa e ngrohtësisë. Çdo trup mund të studiohet nëse zoteron ose rrezaton energji. Zero absolute është mungesa totale e ngrohtësisë, por të ftohtit nuk ekziston. Ne përdorim këtë term për të përshkruar si ndihemi kur nuk ka ngrohtësi. Më thoni, a ekziston erresira? - vazhdoi nxënësi.- Ekziston djalosh! - pergjigjet profesori.
- As errësira nuk ekziston! Në të vërtetë ajo është mungesa e dritës. Dritën mund ta studjojmë, erresirën jo. Nëpërmjet eksperimenteve fizike mund të shpërbëjmë dritën e bardhë në disa ngjyra të ndryshme që e përbëjnë atë në varësi të ndryshimit të gjatësisë të valëve të dritës, ndersa erresirën jo! Si mund ta përcaktojmë shkallën e errësirës në një vend? Duke u bazuar te drita qe ndodhet në atë vend. Errësira është vetem një term i përdorur nga njeriu për të përshkruar gjendjen kur nuk ka dritë.
Dhe për ta mbyllur i riu e pyet profesorin per herë të fundit: - Profesor, a ekziston e keqja?
Dhe profesori pergjigjet: - Siç të thashë në fillim, në bote jemi deshmitarë të krimeve, dhunës, shkatërrimit. Këto janë e keqja!
Studenti pergjigjet: - E keqja nuk ekziston, profesor! E keqja është mungesa e se mires. Si në rastet e mëparshme, e keqja është një term që njeriu e perdor për të pershkruar mungesën e Zotit. Zoti nuk e krijoi te keqen! E keqja vjen si rezultat i mungesës së Zotit në zemrat e njerëzve, njesoj si nuk ekziston të ftohtit, apo errësira kur nuk ka dritë!
I riu, mori duartrokitje nga të gjithë studentët e tjerë.
Rektori i universitetit që ishte prezent në orën e mësimit e pyet: - Si e ke emrin?
- Ai u pergjigj: Albert Ajnshtajn!
Zoti është një realitet i paprekshëm, por jeton në zemren tonë!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

30 Re: Nje mesazh. prej Sun 20 Jan 2013, 05:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Ç'është më e rëndësishme në jetë?
Nëse e pyesim dikë që jeton në buzë të varfërisë,përgjigjja e tij është ushqimi.
Nëse po këtë pyetje ia bëjmë ndokujt që mërdhin,përgjigja do të ishte nxehtësia.
Nëse e pyesim dikë që është i vetmuar dhe jet...on vetëm,me siguri përgjigja e tij do të ishte bashkësia me njerëzit e tjerë"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons