Forumi Kuq E Zi
Ngricat, ministrat Nishani dhe Ruli në Pukë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ngricat, ministrat Nishani dhe Ruli në Pukë Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Ngricat, ministrat Nishani dhe Ruli në Pukë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ngricat, ministrat Nishani dhe Ruli në Pukë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Ngricat, ministrat Nishani dhe Ruli në Pukë Ruli-300x225
Ministrat Nishani dhe Ruli ishin gjatë së premtes në zonën e Pukës. Ata ndaluan në Pukë, Fush-Arrëz dhe Qafë Mali. Gjatë takimeve dhe vizitave në terren që bënë gjatë së premtes në zonën e Pukës, dy ministrat Genc Ruli dhe Bujar Nishani, u kanë kërkuar banorëve dhe krerëve lokalë që të bashkëpunojnë sa më shumë, pasi vetëm kështu mund të kapërcejnë vështirësitë.

Fillimisht ministri i Brendshëm dhe ai i Bujqësisë ishin në qytetin e Pukës, ku biseduan mbi punën e bërë për hapjen e rrugëve që lidhin fshatrat me Pukën dhe Fushë-Arrëzin. Më pas, ministrat kanë udhëtuar drejt Fushë Arrëzit dhe komunës Qafë Mali.

“Falë përpjekjeve sot shohim që po e fitojmë betejën, por do ta quajmë të fituar përfundimisht kur të kemi nxjerrë edhe banorin e fundit nga izolimi”, tha në komunën Qafë Mali ministri Genc Ruli. “Nga të dhënat rezulton se falë punës së mjeteve të ushtrisë dhe atyre të tjera, pjesa më e madhe e rrugëve drejt fshartave janë të kalushme. Në rrethin e Pukës janë hapur më shumë se 80 % e rrugëve. Ato nacionale janë të hapura, ndërsa po punohet për rrugët e fshatrave të bllokuara”- tha ministri i Bujqësisë.

Për të mos pasur asnjë bllokim, apo problem me ushqimin dhe të sëmurët, të dy ministrat kërkuan që të ketë njoftime dhe koordinim me shtabet e emergjencës.

“Kushtet janë shumë të vështira, por unë falenderoj krerët lokalë për angazhimin e tyre. Vlerësime kemi dhe për stafin që ka punuar në hapjen e rrugëve. Duam që me këtë nivel angazhimi të jenë dhe kryepleqtë e banorët”- tha ministri Bujar Nishani.

Ndërkohë, si anëtar i Komitetit Ndërministror, Genc Ruli tha se asnjë ndihmë në mjete, ushqime apo dhe financiare nuk do të mungojë.

“Takimi sot ka vlerë më shumë për raportimet tuaja, por njëkohësisht ka vlerë se ne sjellim konfirmimin që angazhimi i qeverisë ashtu siç ka qenë këto tre javë, do vazhdojë deri sa kjo situatë të kalojë. Solidariteti i popullatës së zonës është faktori kyç që na mundëson kapërcimin e vështirësisë. Shteti ka angazhuar gjithë ndihmat që disponon, fonde por dhe gjithë bazën logjistike. Ne e dimë që fondet dhe mekanika e kanë një limit në këto kushte të rënda, por çfarë nuk ka limit dhe fund është përkushtimi dhe bëshkëpunimi yne, angazhimi i qeverisë për të ndihmuar popullatën. Në këtë situatë beteje frontale me motin, përparësia numër një është jeta e njeriut”- tha gjatë vizitës në komunën Qafë Mali, ministri Genc Ruli.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons