Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Fiton Skënderbeu, barazon Pogradeci  Skenderbeu-feste

Kampionët në fuqi kanë fituar edhe ndaj Tomorrit që zhvillon ndeshjen e parë pas rreth 10 vitesh në fushën e tij në Kategorinë Superiore me rezultin 4-2.

Skënderbeu kaloi në avantazh që në minutën e 9-të të takimit me një 11-metërsh që shndërrohet në gol nga Shkëmbi.

Gjithsesi nuk dorëzohen vendasit të cilët me një aksion të parregullt, shënojnë golin e barazimit në minutën e 34-t. Në mbyllje të pjesës së parë sërish skuadra korcare kalon në avantazh pas një goditje standarte perfekte nga Radas.

Me fillimin e pjesës së dytë, saktësisht në minutën e 61-të, Ofaje barazon shifrat në 2-2, megjithatë kampionët kanë një marsh më shumë në këtë takim dhe 4 minuta më pas është Muzaka që i kalon në avantazh. Shumë shpejt, sërish Muzaka shënon golin e dytë personal dhe të katërtin e takimit duke i cuar shifrat në 4-2.

Kur kishin mbetur rreth 15 minuta nga përfundimi i takimit Skëndërbeu mbetet me 10 lojtarë pasi Bicaj merr kartonin e dytë të verdhë, gjithsesi, rezultati mbetet i pandryshueshëm.

Me këtë fitore Skëndërbeu ngjitet në kuotën e 29 pikëve, por në vendin e tretë, 3 pikë larg kryesuesëve të Teutës.

Ndërkohë takimi tjetër i ditës së dielë mes Pogradecit dhe Kastriotit, që u zhvillua në Elbasan, përfundoi në barazim 1-1.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]