Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Seksi me të vërtetë është ilaç për të gjitha. Nëse e praktikoni rregullisht do të flini më mirë, nuk do të jeni me stres, do të shpenzoni kaloritë e tepruara, si dhe do të mbroheni nga ftohja dhe viruset.


Një studim i kohës së fundit ka treguar se meshkujt të cilët kanë seks më shumë se dy herë në javë kanë rrezik më të vogël nga sulmi në zemër, thekson një revistë për shëndetin seksual dhe reproduktiv.


Shumë hulumtime po ashtu kanë treguar se me seks të rregullt, forconi imunitetin, por edhe e largoni stresin. Po ashtu, nëse keni dhimbje koke kjo nuk është arsye për të refuzuar partnerin në shtrat. Është dëshmuar që seksi largon dhimbjet dhe përmirëson gjendjen shpirtërore.


Seksi është kyç për jetëgjatësi. Kështu, gjatë orgazmës trupi prodhon hormonin dehidroepiandrosteron (DHEA), i cili forcon imunitetin dhe mban të shëndetshme pamjen e lëkurës. Nëse keni qarkullim të keq, atëherë mos merrni tableta, por rregullisht bëni seks, sepse pas lojës nën çarçafë me siguri do të ndiheni më mirë.
Po ashtu, seksi është mënyra më e lirë për t’u dobësuar. Vetëm për gjysmë ore shpenzoni 80 kalori. Ndërsa pas natës së mirë të kaluar me partnerin në mëngjes do të zgjoheni shumë më të disponuar dhe të freskët.


Të përmendim edhe se gjatë seksit trupi i mashkullit liron hormonin testosteron, i cili mbron nga sëmundjet e zemrës, derisa trupi i femrës liron estrogjenin i cili po ashtu mbron nga problemet e zemrës.

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesante po kjo cdon ktu kjo duhet tjet tek zona +18


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
zeja me e mire e shpirtit,duan te e kene kudo

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons