Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Cilat mund të jenë shkaqet më të mundshme për të cilat njerëzit i thonë lamtumirë kësaj bote? Raporti i “Këshillit Kombëtar të Sigurisë", një organizatë amerikane për shëndetin publik, duke analizuar statistikat, ka siguruar një listë të shkaqeve kryesore të vdekjeve në botë. Ja cilat janë 20 prej tyre, sipas renditjes:

20. Goditja nga rrufeja. 1 vdekje në 81.701.

19. Thumbi nga bleta apo grenzat. 1 vdekje në 62.950.

18. Nga Stuhia. 1 vdekje në 51.199.

17. Nga të nxehtit e madh. 1 vdekje në 6.174.

16. Aksident me armë zjarri. 1 i vdekur në 5.981.

15. Aksident ajror. 1 i vdekur në 5.862.
14. Aksident me biçikletë. 1 i vdekur në 4.147.

13. Zjarret. 1 i vdekur në 1235.

12. Mbytjet. 1 i vdekur në 1.073.

11. Aksident me motor. 1 i vdekur në 802.

10. Goditje me makinë. 1 i vdekur në 623.

9. Vrasje me armë. 1 i vdekur në 300.

8. Aksident fatal me makinë. 1 i vdekur në 272.

7. Rëniet. 1 i vdekur në 184.

6. Helmimi aksidental. 1 i vdekur në 139.

5. Plagët e vetë-shkaktuara. 1 i vdekur në 115.

4. Aksident trafiku. 1 i vdekur në 85.

3. Infarktet. 1 i vdekur në 28.

2. Tumoret. 1 i vdekur në 7.

1. Sëmundjet kardiake. 1 i vdekur në 6.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons