Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Rusia i ka bërë ofertë SHBA-së, që të marri pjesë në projektplanin global të titulluar: “Strategji Mbrojtëse për Tokën”.

Kjo marrëveshje, parashikon dhe përfshin në projektplanin e saj, një kombinim sistemi raketash mbrojtëse, me qëllim krijimin e një rrjeti mbrojtës të hapësirës ajrore të dy vendeve.

Sistemi mbrojtës, nuk duhet të përqendrohet me raketat e tij, vetëm ndaj asteroideve, por edhe “sulmeve” të mundshme të trupave jashtëtokësore si dhe vetë Jashtëtokësorëve!

Sipas NASA-s, në një distancë shumë të afërt me Tokën –distancë kërcënuese e sigurisë së planetit tonë- ndodhen mbi 981 objekte hapësinorë, për të cilat NASA, nuk jep asnjë detaj.

Pak a shumë Sistemi i Raketave Mbrojtëse, ishte i njohur, pasi Amerikanët, e reklamuan atë në mënyrën më të mirë, duke u kërkuar disa shteteve të ish-bllokut komunist, që të vendosnin aty këtë sistem.

Reagimi i Rusisë ishte i menjëhershëm. Por, për Sistemin Mbrojtës të Hapësirës së Tokës, nuk kishim asnjë të dhënë zyrtare, por veç qarkullonin fjalë, për ekzistencën e disa super armëve sekrete. Fjalë të cilat përgënjeshtroheshin çdo herë nga qarqet e njohura shkencore.

Tashmë këto zëra, po marrin jetë, duke i paraprirë çdo imagjinate apo mëdyshjeje, pasi zbulimi mbi ekzistencën e këtyre armëve, përkon me një të vërtetë të fuqishme, ndaj kush e kuptoi e kuptoi…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons