Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nje qen besnik prej Wed 23 Nov 2011, 17:11

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Qeni nuk largohet nga varri i pronarit


Nga krahina Panjiatun e Kinës na vjen edhe një rrëfim prekës për dashurinë e pandashme ndërmjet kafshëve dhe njeriut.
Pak pasi i vdiq pronari Lao Pan në moshën 68 vjeçare, bashkëfshatarët vërejtën se qeni i të ndjerit është larguar nga fshati. Shpejtë e gjetën qenin duke kaluar ditët afër varrit të Laos, i uritur dhe i etur.

Fshatarët vendosën ta kthejnë në shtëpi dhe u përpoqën që nëpërmjet ushqimit ta mashtrojnë dhe ta detyrojnë të qëndrojë në shtëpi.

Megjithatë, plani i tyre dështoi pasi qeni brenda ditës prapë u kthye në varreza, ndërsa fshatarët vendosën që t’ia ndërtojnë një kolibe afër varrit të pronarit.

Pasi ia ndërtuan koliben ata morën përsipër që për çdo ditë t’i dërgojnë ushqim dhe ujë .


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons