Forumi Kuq E Zi
Ushqimi që duhet të konsumoni në vjeshtë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ushqimi që duhet të konsumoni në vjeshtë Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Ushqimi që duhet të konsumoni në vjeshtë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ushqimi që duhet të konsumoni në vjeshtë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ushqimi që duhet të konsumoni në vjeshtë Ushqime_tas
Në stinënë e vjeshtës është e rëndësishme të hani ushqim i cili do ta përgatisë organizmin për kohë më të ftohtë. Ja disa nga ushqimet që janë më të mira për këtë gjë. Trajneri i njohur botëror, Lee Mullins, ju këshillon disa nga ushqimet që duhet të hani në vjeshtë.

Kungujt

Kungulli është i pasur me karotenoide të cilat ndihmojnë në luftën kundër radikaleve të lira të dëmshme. Përveç kësaj është i pasur me hekur, zink dhe fibra.

Mollët

Mollët përmbajnë kalcium dhe vitaminë C, të cilët janë të domosdoshme për shëndetin e eshtrave dhe forcimin e imunitetit gjatë kohës më të ftohtë. Fibrat ndihmojnë për ta ruajtur tretjen e shëndetshme, ndërsa mollët janë të pasura edhe me antioksidantë.

Arrat amerikane

Arrat amerikane janë të pasura me yndyra që janë të mira për zemrën tonë dhe po ashtu edhe shumë të ushqyeshme.

Thanat

Thanat janë burim fantastik i antocianinit, antioksidantit, i cili i ndihmon shëndetit të zemrës.

Fiqtë

Fiqtë përmbajnë shumë fibra që do t’i nxjerrin toksinat nga trupi ynë. Janë të mbushura me kalium, i cili është dëshmuar që ndihmon për të kontrolluar tensionin e lartë të gjakut. /albeu

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
Mollët

Mollët përmbajnë kalcium dhe vitaminë C, të cilët janë të domosdoshme për shëndetin e eshtrave dhe forcimin e imunitetit gjatë kohës më të ftohtë. Fibrat ndihmojnë për ta ruajtur tretjen e shëndetshme, ndërsa mollët janë të pasura edhe me antioksidantë.
jan fruti im i preferuar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons