Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shqiperia prej Mon 12 Sep 2011, 18:17

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pozicioni gjeografik:
Shqiperia ndodhet ne Evropen juglindore ne gadishullin e Ballkanit. Laget ne brigjet e saj piktoreske nga deti Adriatik dhe Jon. Kufizohet ne jug me Greqine, ne lindje me Republiken ish-Jugosllave te Maqedonise (FYROM) dhe ne veri me Kosoven dhe Malin e zi. Ky vend eshte nje perzierje peisazhesh, nga plazhet e virgjera deri ne majat shkembore te maleve.
Popullsia:
Ne vitin 2001 ne shqiperia kishte 3.5 milion banore. Eshte vendi me rritjen e popullsise me te larte ne europe edhe pse nje pjese e konsiderueshme e popullsise ka emigruar gjate ketyre viteve te fundit
Gjuha:
Rreth 97% e popullsise flet gjuhen shqipe, por ekzistojne edhe pakica greke(2%)e maqedone
Flamuri:
Flamuri shqiptar eshte nje sfond i kuq mbi te cilen ndodhet nje shqiponje me dy koka
Kryeqyteti:
Tirana me rreth 700.000 banore. Eshte dhe qendra ekonomike dhe kulturale e vendit.
Qytetet kryesore:
Durresi(Durrazo), Shkodra(Scutari), Vlora(Valona), Elbasani, Korca, Berat, Gjirokastra, Sarande
Fete:
Ne Shqiperia praktikohen tre fe kryesore qe jane: muslimane (70% e popullsise),ortodokse (20%),katolike(10%).


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons