Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Si Ti Lidhim Domein me Hostin Me DNS prej Sun 21 Aug 2011, 07:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si Ti Lidhim Domein me Hostin Me DNS shikoni videon


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Si Ti Lidhim Domein me Hostin Me DNS prej Sun 21 Aug 2011, 10:52

Vizitor

avatar
Vizitor
na bej nje shpjegim se shumica skuptojne cdo te thote domain e cfare esht hostin ak?

3 Re: Si Ti Lidhim Domein me Hostin Me DNS prej Sun 21 Aug 2011, 11:30

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Host është një rrjet kompjuterik i përkushtuar për të ofruar lloje të caktuara të shërbimeve. Zakonisht termi i referohet një kompjuter që dyqane fotografi Web dhe përfshin një server web, e cila ndan të kënaqur me pjesën tjetër të internetit dhe një mail server, e cila merr email dhe i dërgon ato për përfituesit përkatës. Ndersa nje domain perdoret per te identifikuar nje server apo nje kompjuter te veçante ne internet.
Adresa e vertete e nje serveri normalisht eshte nje adrese numerike unike e quajtur numri IP (adresa IP). Ndersa formojme numrin IP kjo do te na vendoste ne nje server. Per perdoruesat e thjeshte eshte shume e veshtire qe te mbajne mend nje seri numrash rendor. Emri i domain-it zgjidh pikerisht kete problem duke i dhene mundesine njerezve qe te perdorin nje emer shume me te lehte per t’u mbajtur mend, per te pasur keshtu nje website te tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons