Forumi Kuq E Zi
Partnerja e bezdisshme i shkurton jetën burrit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Partnerja e bezdisshme i shkurton jetën burrit Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një studim i fundit danez ka dalë në përfundimin se “kërkesat e tepërta” të gruas ndaj burrit janë shumë të dëmshme për meshkujt dhe rrisin rrezikun e vdekjes së tyre gjatë moshës së mesme.

Stresi i shkaktuar nga debatet e shpeshta mund të shkaktojë sëmundje të zemrës dhe të dobësojë sistemin imunitar sipas kërkuesve shkencorë të Universitetit të Kopenhagenit.

Dr. Rikke Lund ka vëzhguar 9875 meshkuj dhe femra të moshës 36-52 vjeç për 11 vite me radhë. Ai i ka drejtuar atyre pyetje të ndryshme që kanë të bëjnë me partnerin, familjen dhe shoqërinë. Pyetësori përfshinte pyetje që kishin të bënin me frekuencën e konflikteve dhe debateve me njerëzit e afërt.

Gjatë këtyre 11 viteve vdiqën 196 nga personat e vëzhguar për arsye të ndryshme: atak në zemër, kancer apo vetëvrasje. Akademikët vunë re se burrat që ankoheshin më shumë për presionin psikologjik të ushtruar nga partneret e tyre kishin 60% më shumë mundësi të vdisnin, në krahasim me 34% mundësi tek femrat.

“Stresi shkakton vdekjet e parakohshme pasi rritet tensioni dhe dobësohet zemra. Meshkujt i hapen vetëm të dashurave ose bashkëshorteve dhe nëse ata nuk gjejnë mirëkuptim edhe aty, ndihen shumë keq. Femrat janë më ndryshe pasi hapen me më shumë njerëz dhe nuk e vuajnë shumë presionin dhe ngacmimin e partnerëve”, shpjegon Lund.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons