Forumi Kuq E Zi
Njerëzit e egër të Amazonës Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Njerëzit e egër të Amazonës Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Njerëzit e egër të Amazonës Empty Njerëzit e egër të Amazonës prej Mon 31 Mar 2014, 20:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Njerëzit e egër të Amazonës


Njerëzit e egër të Amazonës Amazon

Banorët e Amazonës në Brazilit përgatitën heshtat për të luftuar pasi panë për herë të parë në jetën e tyre një aeroplan.

Imazhet u kapën prej një avioni një javë më parë, që kaloi në lartësi të ulët pranë tokës një javë më parë.

“Njerëzit e egër” që jetojnë në kufirin braziliano-peruan, në pyjet e dendura të Amazonës, besohet se jetojnë në kushte të një izolimi të plotë, pa pasur asnjë kontakt me botën e jashtme.

Numri i përgjithshëm i banorëve besohet të jetë 200 dhe ata gëzojnë një status të veçantë nga qeveria braziliane, që i konsideron këta shtetas me një status të veçantë dhe i lejon të jetojnë sipas zakoneve vendase.

Në të gjithë Brazilin, nëpër pyjet e Amazonës besohet se jetojnë me mijëra “persona të egër” në këto kushte. / Top Channel


Njerëzit e egër të Amazonës Amazon1

Njerëzit e egër të Amazonës Amazon2

Njerëzit e egër të Amazonës Amazon3


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons