Forumi Kuq E Zi
Kryeqytetet e botes Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Kryeqytetet e botes Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Kryeqytetet e botes Empty Kryeqytetet e botes prej Wed 17 Apr 2013, 20:14

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kontinenti "Amerika Veriut"

Antigua&Barbuda -- Senxhan
Barbadosi -- Bridgetaun
Belize -- Belmopan
Bahamas -- Nasam
Dominike (bri)
Guatemale -- Guatemale
Guadalupe (fra)
Grenada -- Saint Georges
Grenadine -- Kingstaun
Honduras -- Tegusigalpe
Haiti -- Port o Prens
Kanada -- Otave
Kosta Rika -- San Hoze
Kuba -- Havana
Meksike -- Meksiko
Martinike (por)
Nikaragua -- Managua
United states of America -- Washington
Panama -- Panama
Porto Riko -- San Huan (usa)
Rep.Dominikane -- Santo Domingo
Salvador -- San Salvador
Shen Kristofori&Nevisi -- Baseterre
Shen Lucia -- Kastries
Trinidat e Tabako -- Port of Spein
Xhamajke -- Kingston


Kontinenti "Amerika Jugut"

Argjentine -- Buenos Aires
Brazil -- Brazilia
Bolivi -- La Paz
Ekuador -- Kuinto
Guajane -- Xhorxhiana
Guyana -- Gergetauni
Guajane -- Kajene (fra)
Kolumbi -- Bogote
Kili -- Santiago
Uruguaj -- Montevideo
Peru -- Lime
Paraguaj -- Asuncion
Surinam -- Paranaribe
Svazilandi -- Mbabane
Venezuele -- Karakas


Kontinenti "Europa"

Islanda -- Reykjavik
Irlanda -- Dublin
Britania Madhe
Irlanda Veriut -- Belfast
Skoci -- Glasgou
Angli -- Londer
Uells -- Liverpul
Norvegji -- Oslo
Suedi -- Stokholm
Finland -- Helsinki
Rusia -- Moska
Estoni -- Talin
Letoni -- Rige
Lituani -- Vilnius
Biellorusi -- Minsk
Ukraine -- Kiev
Gjeorgji -- Tbilis
Armeni -- Erevan
Azerbaxhan -- Baku
Turqi -- Ankara
Qipro -- Nikosia
Greqi -- Athina
Albania -- Tirana
Maqedonia - Shkupi
Bullgari -- Sofje
Rumani -- Bukuresht
Moldavi -- Kishinjev
Serbi -- Beograd
Mali Zi -- Podgorice
Kosova -- Prishtina
Kroaci -- Zagrep
Bosnje Hercegovina -- Sarajeva
Hungari -- Budapest
Slloveni -- Lubjane
Sllovaki -- Bratislave
Austri -- Viena
Poloni -- Varshave
Ceki -- Prage
Gjermani -- Berlin
Danimarke -- Kopenhagen
Hollande -- Amsterdam
Belgjika -- Bruksel
France -- Paris
Spanja -- Madrit
Portugali -- Lisbone
Zvicer -- Berne
Itali -- Rome
Malte -- La Valeta
San Marino
Vatikani
Luksenburg
Litenshtein -- Vaduz
Monako -- Monte Karlo
Andora -- Andora la Vella
Kontinenti "Afrika"

Marok -- Rabat
Algjeri -- Algjer
Libi -- Tripoli
Tunizi -- Tuniz
Egjipt -- Kairo
Baharaja perendimore -- El Ajun
Mauritani -- Nuakshot
Mali -- Bamako
Niger -- Niamei
Cadi -- Ndjamene
Sudan -- Harlum
Eritrea -- Asmare
Xhibuti -- Xhibuti
Etiopi -- Adis Abebe
Afrika Qendrore -- Bangui
Kamerun -- Jaunde
Nigeri -- Lagos
Benin -- Porto Novo
Volta e Siperme -- Ugadugu
Togo -- Lame
Gana -- Akre
Bregu i Fildishte -- Abixhan,Yamousnkro
Liberi -- Monrovia
Guine -- Konakri
Sierra Leone -- Fritau
Guine Bisau -- Bisati
Gambia -- Banjul
Senegal -- Dakar
Somali -- Mogadisho
Kenia -- Nairobi
Uganda -- Kampate
Zaire -- Kinshase
Kongo -- Brazavil
Gabon -- Librevill
Malabo -- Fernando
Tanzani -- Dodome
Angola -- Luande
Zambie -- Lusake
Malavi -- Lifongve
Mozambik -- Maputo
Zimbabve -- Sollsberi
Botsvane -- Gaberane
Namibi -- Uind-Hak
Afrika Jugut -- Pretorie
Madakaskar -- Tananarive
Burkina Faso -- Oungadougon
Guinea Ekuatoriale -- Malabo
Kepi i Gjelber -- Praia
RD Kongo -- Kinshasa
Lesotho -- Maseru
Mauritanusi -- Port Lanis
Ruanda -- Kigali
Sao Tome&Principe -- Sao Tome
Seyshelles -- Viktoria
Kontinenti "Azia"

Jemen -- Sane
Jemeni Jugut -- El Shabe
Oman -- Maskat
E.B.Arabe -- Abu-Dabi
Katar -- Doha
Bahrein -- Manama
Arabia Saudite -- El Riad
Kuvajt -- El Kuvajt
Irak -- Bagdat
Jordani -- Aman
Izrael -- Tel Aviv
Liban -- Bejrut
Palestina -- Ramallah
Siri -- Damask
Iran -- Teheran
Turkmeni -- Ashabad
Uzbekistan -- Tashkenti
Kazakistan -- Alma Ata
Kirgistan -- Ashkenti
Taxhikistan -- Dushanbe
Afganistan -- Kabul
Pakistan -- Islamabad
Xhami&Kashmir
Kine -- Pekin
Mongoli -- Ulan-Bator
Indi -- Nju Dehli
Sri Lanke -- Kolombo
Nepal -- Katmandu
Sikim -- Gangtok
Butan -- Timphu
Bangladesh -- Daka
Mjama -- Angun
Korea Veriut -- Penian
Korea Jugut -- Seul
Japoni -- Tokio
Tajvan -- Tajvan
Vietnam -- Hanoi
Laos -- Vientiane
Kamboxhia -- Pnom-Pem
Tajlande -- Bangkok
Malajzi -- Kuala Lampur
Singapor -- Singapor
Filipine -- Manila
Brunei -- Bandam
Indonezi -- Xhakarte
Timori -- Dili
Guineja e Re -- Port Moresbi
Burundi -- Buzhumbura
Komoret -- Moroni
Maldive -- MaleKontinenti "Australia&Oqeania"

Australi -- Kambere
Zelanda e Re -- Uellington
1-Melanezi
Solomone -- Maniara
Hebridet e Reja -- Vile
Kaledonia e Re -- Numea (fra)
Ishujt Mariane (usa)
2-Mikronezi
Ishujt Karoline (usa)
Ishujt Marshall (usa)
Ishujt Makin -- Bairiki
Ishujt Feniks
Ishujt Tuvalu -- Valaku
Ishujt Kuk -- Uellington (zel)
Ishujt Tubuai (fra)
Samoa Perendimore -- Apia
Samoa Lindore -- Pago-Pago (usa)
Ishujt Niue -- Uellington (zel)Tonga -- Nukualote
Fixhi -- Suve
Nauru -- Yaren
3-Polinezi
Ishujt Havai -- Hononulu (usa)
Ishujt Kristmas (bri)
Ishujt Markezi (fra)
Ishujt Tuamotu (fra)
Ishujt e miqesise (fra)
Kiribati -- Bairiki
Palau -- Koror
Vanuati -- Port Vila

Antarktide

Ishujt Malvine
Ishujt Shatiandet
Toka e Zjarrte
Akullnaja Larsen
Toka Elourth
Toka Mari Berd
Akullnaja Rosi
Toka Viktoria
Toka Uliks
Toka Enderb
Toka Mod


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Kryeqytetet e botes Empty Re: Kryeqytetet e botes prej Fri 19 Apr 2013, 12:00

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Japoni -- Tokio(shum her e ngatrroj ket)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons