Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
“Jeta është imitim i artit më shumë se sa arti imitim i jetës”. Kështu shkruante shkrimtari Oscar Wilde në shekullin e XIX. Intuita e shkrimtarit irlandez u vërtetua së fundmi nga historia e dy aktorëve të rinj kubanë. Javier Nunez Florian dhe Anailin de la Rua de la Torre ishin të ftuar në “Tribeca Film Festival” në Nju Jork për të qenë prezentë në premierën amerikane të filmit ku ishin protagonist, me titull “Një natë”.Filmi bën fjalë për dy të rinj kubanë të cilët arratisen nga vendlindja e tyre drejt Shteteve të Bashkuara në kërkim të një jete më të mirë. Skenari kinematografik është realizuar dy herë, nga të njëjtët persona. “Arratisja e parë” ndodh në sheshxhirim, ku dy aktorët 20-vjecarë largohen drejt Shteteve të Bashkuara…por vetëm në film.

Krejt ndryshe arratisja e dytë, ose “arratisja e vërtetë”. Dy të rinjtë, Javier dhe Anailin duhet të prezantonin filmin e tyre të enjten e shkuar në Nju Jork. Por ata nuk udhëtuan kurrë drejt “Mollës së Madhe”. Mungesa e tyre shqetësoi autoritetet amerikane që nisën një hetim. Nga hetimi u zbulua se dy të rinjtë , të nisur nga Havana me një vizë të përkohëshme, zbritën në Majemi nga ku do të merrnin fluturimin drejt Nju Jorkut…kjo nuk ka ndodhur kurrë.

Zyrat e emigracionit në Majemi njoftojnë se nuk kanë marrë ende një kërkesë nga dy aktorët kubanë për azil, megjithatë ligji u lejon atyre që këtë aplikim ta bëjnë brenda një viti.

Javier Nunes Florian dhe Anailin de la Rua de la Torre janë dy të rinjtë e radhës që i shtohen listës së gjatë të artistëve, atletëve, shkrimtarëve e shumë e shumë të tjerëve që përfitojnë nga udhëtimet e tyre të para jashtë Kubës për të braktisur regjimin e “Kastrove”.

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhh ata qe jan tzotet i bojn tana realitet siq i bojn kta tdy


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons