Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 2.2 mln pjesëmarrës në karnavalet e Rios prej Mon 20 Feb 2012, 15:49

Vizitor

avatar
Vizitor
Karnavalet braziliane janë të famshme në të gjithë botën, por edicioni i sivjetshëm i tyre regjistroi një rekord më vete.

Rreth 2.2 milion njerëz morën pjesë në paradën Cordao da Bola Preta, fëmijë, pleq, të rinj, madje kishte një prezencë të madhe edhe të grupeve homoseksuale.

Policia braziliane tha se pavarësisht pjesëmarrjes së madhe, shumë herë më e madhe në krahasim me vitet e kaluara, parada u shoqërua nga një atmosferë festive dhe pa incidente.

Karnavalet mbahen në 400 rrugë të ndryshme të Rios, por përqendrimi më i madh është tek parada e Bola Preta, më e madhja dhe më me traditë që daton që nga viti 1918.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons