Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Akrobati shëtiti 1.6 km në tell prej Fri 13 Jan 2012, 18:09

Vizitor

avatar
Vizitor

Akrobati Freddy Nock tregoi trimëri të madhe duke kaluar gati 1.600 metra duke ecur nëpër tel të teleferikut të alpeve zvicerane.

Në fotografitë fantastike shihet qartë se si Freddy me vetëbesim ecën pa rrjetën e sigurisë ose pa lidhje shtesë. Duke përdorur vetëm shkopin për balancim, ky 45 vjeçar pa problem shëtiti në telin e teleferikut prej St. Moritz deri në malin Corvatsch, maja e së cilit mbërrin 3.019 metra lartësi mbidetare.

Nock, i cili filloi të mësojë zanatin e akrobatit që në moshën katërvjeçare, me sukses përfundoi rrugën e tij në përpjekjen e dytë, pasi koha e keqe e detyroi që ta anulojë “shëtitjen” një ditë më herët. Ai paraprakisht kishte ndërmarrë akrobacione të tilla edhe në Gjermani duke kaluar ndërmjet majave të maleve më të larta dhe ka shëtitur 900 metra mbi liqenin e Cyrihut në Zvicër.

Në gusht të vitit 2009 në Gjermani eci nëpër tel në majat e maleve, po ashtu pa rrjetë siguruese dhe masa tjera mbrojtëse. Ai eci 50 minuta para 1.800 shikuesve, ndërsa ecjen e përfundoi në lartësinë gati 3.000 metra lartësi. Atëbotë kishte grumbulluar 19.000 dollarë për fondacionin gjerman që ndihmon zhvillimin e rajoneve rurale të Etiopisë, shkruan Daily Mail.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons